Іван Бубенчик в ГПУ
Іван Бубенчик в ГПУ
Андрій Лисенко / Facebook

Справа майданівця Бубенчика: ГПУ змінила підозру та відмовилася від запобіжного заходу

Новий прокурор у справі – Анжела Стрижевська – зауважила, що відкликала попередню підозру через "її непереконливість"

Генеральна прокуратура змінила підозру для активіста Революції Гідності Івана Бубенчика – про це повідомили у прес-службі ГПУ. Під Генпрокуратурою, де кілька годин провів активіст, нині перебуває кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Іван Бубенчик, що о 17-тій прибув до Генеральної прокуратури – близько двох годин разом із адвокатами провів у Департаменті спецрозслідувань ГПУ. Раніше прокурори закидали Бубенчику підозру у вбивстві двох та пораненні одного "беркутівця" під час подій 20 лютого 2014-го року.

Проте напередодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не погоджується із кваліфікацією злочину, поміняв групу прокурорів розслідування і призначив процесуальним керівником свою заступницю Анжелу Стрижевську. Сьогодні з підозри вилучили дів найтяжчі статті – залишили "замах на життя правоохоронців" та "незаконне поводженні зі зброєю".

"Знята підозра в умисному вбивстві людей на Майдані, працівників правоохоронного органу. Інші статті, що раніше нам інкримінувалися, в підозрі залишилися", – прокоментував адвокат активіста Ігор Коржук.

Стрижевська зауважила, що відкликала попередню підозру через "її непереконливість". Сьогодні ж зі Львова до Києва прибув старший син Івана Бубенчика – Юрій, який із батьком пройшов увесь Майдан. Про те, що процесуальний статус у справі батька змінили – сім'я не здогадувалася, тож це для них стало великою несподіванкою.

Прокурори не подали жодного клопотання про обрання запобіжного заходу майданівцю, тож із ГПУ Іван Бубенчик одразу поїхав додому святкувати Великдень.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
Справа про держзраду Януковича: яка насправді тактика в адвокатів президента-втікача – Фесенко