Іван Без'язиков
Іван Без'язиков 5 канал

"Дядя Ваня": на засіданні у справі Без'язикова заслухали нові аудіодокази

Прокурор вважає, що записи свідчать, що військовослужбовець не перебував у полоні 23 місяці, а був завербований і став заступником одного із керівників злочинного угрупування "ДНР"

Шевченківський райсуд слухає аудіо-матеріали у справі полковника ЗСУ, Івана Без’язикова, якому закидають державну зраду.

Прокурор вважає, що записи свідчать, що військовослужбовець не перебував у полоні 23 місяці, а був завербований і став заступником одного із керівників злочинного угрупування "ДНР".

Зокрема, під час засідання прослухали аудіозаписи дзвінків, де Іван Без’язиков фігурує як "Дядя Ваня", "Іван Ніколаєвіч", "Луїс" і заступник керівника розвідувального управління бойовиків – так званого "Шістдесят третього".

"Результати фоноскопічної експертизи долучені до матеріалів судової справи. Наприклад, розмова, де пан Без'язиков збирає інформацію щодо перебільшення сил і техніки Збройних сил України. Експертиза підтверджує, що учасником саме цієї розмови є Без'язиков Іван Миколайович", – пояснює прокурор Олег Пересада.

Сторона захисту і сам підозрюваний пояснюють записи тим, що Івана Без’язикова як військовополоненого змушували виконувати різну роботу, а от чи зазнали українські військові шкоди від цієї роботи – не доведено.

"Він, як і інші деякі полонені виконував примусову роботу: в цьому випадку його посадили приймати дзвінки в офісі терористів. Надайте докази, що в результаті прийняття цього дзвінка, не дай Боже, хтось загинув із військовослужбовців", – зазначив адвокат Без'язикова Олег Веремієнко.

Іван Без'язиков – кадровий офіцер ЗСУ, у серпні 2014 року потрапив у полон терористів. За версією слідства, під час перебування у полоні Без'язиков перейшов на бік донецьких бойовиків.

Попередній матеріал
"БлогПост": Які шанси у проросійських кандидатів на українських виборах
Наступний матеріал
"Згадуватимуть, як знищувати ворога": в Житомирі почалися навчальні збори резервістів ЗСУ

Так званий міністр "ДНР" вирішив скористатися програмою СБУ "На тебе чекають вдома"

У Нью-Йорку Комітет захисту журналістів засуджує "Россия 24" за трансляцію "зізнань" Асєєва

"Бутіки непотрібні": населення окупованого Донецька зменшилося втричі

"Сімейний підряд": контррозвідка СБУ затримала матір і сина, які служили в "армії ДНР"

Під Волновахою НГУ затримала трьох чоловіків, що ймовірно співпрацювали з "ДНР"

У "ЛНР" просто під час богослужіння бойовики затримали пасторів церкви