Іван Без'язиков

"У бойовиків був у пошані": які докази представила ГПУ у справі Без'язикова та в чому зізнався обвинувачений

Луїз, дядя Ваня або ж Іван Ніколаєвіч – саме так, зі слів прокурора, фамільярно називали Без'язикова терористи

Бойовики так званої ДНР скидалися по 100 доларів на подарунок до Дня народження колишнього військовополоненого полковника ЗСУ Івана Без'язикова. А так званий наглядач із позивним "Конон" відпрошувався у свого полоненого на відпочинок.

Генпрокуратура оприлюднила в Шевченківському райсуді Києва уривки телефонних розмов, які, на думку слідства, підтверджують, що українського військового Івана Без'язикова завербували проросійські найманці.

Близько року в Шевченківському райсуді Києва розглядають справу Івана Без'язикова. Йому інкримінують держзраду та участь у терористичній організації ДНР. Нині в судовій залі досліджують одні з найвагоміших доказів – телефонні розмови, які перехоплювала СБУ з 2014-го по 2016 роки.

Утім, Без'язиков слухати їх наміру не має. Одразу подає клопотання, щоб судді визнали аудіозаписи недопустимими та неналежними доказами. Обвинувачений вважає, що ГПУ могла сфабрикувати їх, бо прослуховування вели без санкції суду. Сторона обвинувачення це спростовує.

"Процесуальна дія проведення негласних слідчих дій, яка потребує попереднього дозволу суду, була виконана без відповідного дозволу", – наголошує Без'язиков.

У процесуальній дуелі перемогла Генпрокуратура.

Спершу сторона обвинувачення доводить, що на записах зафіксований голос Без'язикова. Адже саме за цим номером, стверджує прокурор, був зареєстрований акаунт у соцмережі "Вконтакте", через який Без'язиков спілкувався з дружиною, коли перебував на окупованих територіях. Також збігаються білінг мобільного телефону та роздруківка маршрутів обвинуваченого із гугл-мап.

За версією прокуратури, в Без'язикова відпрошувався відпочити особистий водій – бойовик із позивним "Конон". Обвинувачений наполягає, що це його наглядач. І не впізнає на записах, ані себе, ані його.

Луїз, дядя Ваня або ж Іван Ніколаєвіч – саме так, зі слів прокурора, фамільярно називали Без'язикова терористи. А на день народження в 2015-му навіть скидалися на подарунок для полоненого.

"Пан Без'язиков мав не просто спілкуватися з членами терористичної організації ДНР, навіть із так званими високопосадовцями. Він навіть користувався в них повагою", – каже прокурор ГПУ Олег Пересада.

Без'язиков, своєю чергою, стверджує, що це "фантазія прокурора" і запевняє, що не знає, про який подарунок йдеться.

Прокурори впевнені, що у полоні Без'язикова завербували "ДНРівці", він був правою рукою бойовика під позивним "63-й".

Наприкінці засідання Без'язиков несподівано зізнався, що виконував деякі поручення "63-го", "коли не було часу в нього, чи вважав, що це завдання – якесь другорядне, третьорядне, десятирядне, він міг сказати "візьми слухавку і слухай", пригадує обвинувачений.

Слухати телефонні розмови продовжать на наступному засіданні. Із зали суду Без'язиков повертається в СІЗО, де провів уже понад півтора року. Суд продовжив йому арешт до 6 жовтня.

Леся Головата, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Методи ведення війни Кремль не змінив: Грузія згадує, як РФ окупувала частину її території
Наступний матеріал
Підсумки вступної кампанії: прес-конференція Лілії Гриневич – завершено