Скріншот відео

Методи ведення війни Кремль не змінив: Грузія згадує, як РФ окупувала частину її території

У ніч проти 8 серпня 2008 року, через численні провокації та обстріли сіл, Грузія ввела війська до Цхінвальського регіону

Це вторгнення називають репетицією війни на сході України. Нині минає 10 років кровопролитного нападу Росії на Грузію. В ніч проти 8 серпня, після численних обстрілів грузинських селищ, офіційний Тбілісі ввів війська до Цхінвальського регіону. Росія розпочала військову операцію проти Грузії, начебто з метою захисту національних меншин. Хоча свою авіацію та танки на грузинську територію Кремль почав передислоковувати ще до того. Потім були запеклі бої, сотні убитих і зрештою мирна угода. Міжнародна спільнота діяла нерішуче, як наслідок – російські війська і дотепер на грузинських землях.

Авіація, бронетехніка та сотні вояків. Спільні військові навчання Грузії та НАТО відбуваються в 10-ту річницю російського нападу. 2008 року Кремль окупував 20% території Грузії.

"Війна, яка була в 2008 році, це було проти того, щоб Грузія не отримала статус у НАТО, якийсь мандат. Ці навчання якраз кажуть, що ми продовжуємо чинити опір. Прагнення бути незалежними, воно триває", – переконаний Георгій Каландадзе, який у 2008 році керував четвертою піхотною бригадою грузинської армії. Його підрозділ обороняв від росіян населені пункти у Цхінвальському регіоні.

Скріншот відео

Тепер Георгій тренує українських військових. Каже, методи ведення війни у Кремля не змінилися.

"Моя бригада відповідала за західний край Цхінвальського регіону. Два населені пункти, де ми тримали кордон. Пручалися відкритій агресії Росії. В нас був не один напрямок, вони зайшли і з заходу – з Чорного моря. І з Абхазії. В нас була великомасштабна війна", – пригадує командир.

Грузія вшановує пам’ять убитих під час протистояння. Війна, яку розпочала Росія, забрала сотні життів.

"Це не перша агресія проти вільної Грузії. Спочатку Росія намагалася покарати нас під час перших років відновлення нашої незалежності. Це була війна 90-х років, яку Росія проводила в Абхазії та Цхінвальському регіоні. А десять років тому відбулася нова хвиля підступних нападів на Грузію. Зараз, коли ми думаємо про минуле, ми бачимо, що перемога і відновлення нашої територіальної цілісності дуже близько", – заявив президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

У ніч проти 8 серпня 2008-го року Москва почала операцію під назвою "Примус до миру". Вторгнення до Грузії Кремль назвав захистом національних меншин. Хоча насправді ще до того Росія перекинула свою бронетехніку та авіацію на грузинську територію. Розпочалися кровопролитні бої.

Скріншот відео

Через два дні за посередництва Франції грузинський уряд підписав угоду про одностороннє припинення вогню. А вже 12-го серпня з’явився мирний план Саркозі – тодішнього президента Франції.

"Наші американські, європейські партнери зробили свій внесок, щоб зупинити війну. Але головне, що за тридцять кілометрів від Тбілісі зупинилися російські війська, це насамперед заслуга грузинського народу. Росія зрозуміла, що в той час у Грузії не було такої політичної сили, яка могла б допомогти потім керувати країною", – поясний Грігол Катамадзе, що обіймав посаду посла Грузії в Україні у 2009-2013 роках.

Однак Росія своїх зобов'язань не дотрималася. Ба більше – визнала самопроголошені республіки, так звану "Південну Осетію" та "Абхазію". І навіть через 10 років російські війська залишаються на окупованих територіях, які весь цивілізований світ визнає частиною Грузії.

Сергій Барбу, Нонна Стефанова, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
13 ушпиталених, водія "Ауді" затримали: наслідки смертельної ДТП на Дніпропетровщині
Наступний матеріал
"У бойовиків був у пошані": які докази представила ГПУ у справі Без'язикова та в чому зізнався обвинувачений
Loading...

"БлогПост": 10-та річниця вторгнення Росії у Грузію – незасвоєнні уроки

"П'ятиденна війна": 10 років тому Росія вторглася до Грузії

"Не приймають": Семерак пояснив, чому Україна не подає воду в окупований Крим

10 років частина Грузії в окупації: посольство США звернулося до Росії

Політексперт: Валовий продукт наших союзників – це половина світової економіки

Мін'юст: У Путіна на руках стільки смертей українців, що він йтиме до кінця