Російські війська в Грузії 2008 рік

Російська агресія в Грузії: ЄСПЛ ухвалив перше рішення лише через 10 років

Ситуація з українськими справами дещо ліпша, визнають у Мін'юсті

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов розповів про те, з якою швидкістю працюють міжнародні судові інстанції і спрогнозував, коли Україна може чекати на перші вироки проти РФ.

"Якщо порівняти з військовою агресією Російської Федерації проти Грузії, яка сталася 2008 року, першу міждержавну справу Європейський суд розглянув і виніс рішення на користь Грузії лише минулого року. На жаль, ця справа зайняла 10 років", – констатує заступник міністра. 

Водночас, він додає, що ситуація з українськими справами більш втішна.

"Наші справи (українські – ред.), і те, що ми бачимо, – вони рухаються швидше. Перші справи кримські і по Донбасу в європейському суді перебувають з 2014 року, вже чотири роки. Ми очікуємо на перший судовий розгляд або наприкінці цього року, або на початку наступного", – уточнив Петухов.

При цьому він пояснив, що міжнародні інституції витрачають багато часу на розгляд справи, адже цього вимагає процедура – досліджується досконало кожен аспект і кожна дрібничка, і лише потім виноситься рішення. 

Також у Мін'юсті пояснили, чому звертаються саме до Європейського суду з прав людини та Міжнародного суду ООН. За словами заступника міністра, ці установи уже розглядали позови проти РФ, зокрема – щодо Придністров'я та Грузії. Крім того, Росія навряд чи погодиться на розгляд справ в інших міжнародних установах.

"Європейський суд з прав людини – найбільш реальний механізм. Там є рішення проти Росії, і не одне по Придністров'ю і так само по Грузії. Тобто, ми чітко йдемо за тим самим сценарієм. ЄСПЛ уже розглядав поведінку Російської Федерації (стосовно агресії проти Грузії), така практика є. Факти, які це підтверджують, відомі. Це не є чимось новим для Страсбурзького суду", – зауважив співрозмовник. 

Докладніше – у відео: 

Нагадаємо, 2008 року російські літаки атакували позиції біля міст Цхінвалі та Горі, що в Грузії. До регіону підтягнулися й сухопутні війська. 30 тисяч людей змушені були залишити свої домівки і стали біженцями. Внаслідок агресії країна втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією. Дотепер приблизно 20% Грузії залишається під російською окупацією. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справу "тітушковода" Крисіна продовжить розглядати суддя, яка посприяла відводу судді Леонтюк
Наступний матеріал
"Рука болить, зламали": що розповів політв’язень Костенко по поверненні в Україну