Юрій Крисін

Справу "тітушковода" Крисіна продовжить розглядати суддя, яка посприяла відводу судді Леонтюк

Також прокурори виявили, що в автоматизовану систему документообігу в цій справі двічі нібито помилково вносили заяви Юрія Крисіна

Суддя Ольга Просалова надалі розглядатиме кримінальне провадження щодо організатора тітушок Юрія Крисіна та його колишнього охоронця Сергія Чемеса. Дарницький райсуд Києва відмовив у самовідводі Просалової.

Прокурори заявили, що на наступному засіданні заявлятимуть новий відвід, бо вважають суддю упередженою. Саме цю суддю система авторозподілу призначила після того, як Просалова в липні задовольнила четверту заяву захисників Крисіна про відвід слідчої судді – Любові Леонтюк.

Однією із ключових підстав для відводу суддя Просалова визнала те, що чоловік судді Леонтюк фігурує в кримінальному провадженні, яке розслідувала ГПУ, тому та може бути упередженою та виконувати вказівки прокурорів.

Натомість, на засіданні в понеділок, 6 серпня, прокурори заявили, що батько дитини судді Ольги Просалової – теж обвинувачується в скоєнні кримінального правопорушення, нині ця справа розглядається в суді.

"Якби суддя Просалова вважала, що ця обставина є підставою для відводу, вочевидь, вона би мала заявити про самовідвід у всіх кримінальних провадженнях, які слухає вона сама, оскільки в кожному з них є прокурор, а, отже, вона не може слухати всі ці кримінальні провадження. Проте, якщо подивитися сайт судової влади, то лише найближчі три дні Просалова є головуючою у дванадцяти кримінальних провадженнях та входить у колегію у ще 6-ти провадженнях", – повідомив прокурор ГПУ Олексій Донський.

"Вважаю, що Просалова винесла законне обґрунтоване рішення, і всі оці обґрунтування прокуратури, я вважаю, це упередженість прокуратури, це тиск на суд. Усі ті документи, які зараз прокуратурою долучені, будуть мною відправлені в Європейський суд із прав людини", – заявив адвокат Крисіна Ігор Василенко.

Також прокурори виявили, що в автоматизовану систему документообігу в цій справі двічі нібито помилково вносили заяви Юрія Крисіна про відвід судді Любові Леонтюк. Насправді, у судових засіданнях Крисін їх не оголошував. За фактом несанкціонованого втручання Нацполіція вже почала розслідування.

"Блискавка в одне місце двічі не б'є. І дуже дивним є те, що працівник апарату Дарницького суду помилково двічі реєструє неіснуючу заяву про відвід, а потім, через деякий час, у цьому разі – 19 липня – видаляє, як помилково створені", – зазначила прокурор ГПУ Юлія Малашич.

Довідково: в цьому кримінальному провадженні Крисіну інкримінують викрадення та катування протестувальників 21 січня 2014-го, закидання світлошумовими гранатами барикад на Прорізній 18 лютого у 2014.

До Дарницького суду справа надійшла ще в березні. Утім, через те, що Крисін та його адвокати систематично зривали засідання, до розгляду по суті не дійшло – прокурори навіть не встигли до кінця зачитати обвинувальний акт.

Юрій Крисін нині відбуває 5-річний термін ув'язнення за причетність до вбивства В'ячеслава Веремія 19 лютого 2014-го.

Попередній матеріал
Під Києвом вантажівка протаранила маршрутку – є потерпілі (фото, відео)
Наступний матеріал
Російська агресія в Грузії: ЄСПЛ ухвалив перше рішення лише через 10 років

Адвокати знову зірвали засідання суду у справі Крисіна: оголосили перерву

Адвокатам "тітушковода" Крисіна відмовили у відводі суддів

Полтавська суддя Гольник оскаржуватиме у Верховному Суді оголошену їй догану

В Україні оголосили конкурс до Верховного та Антикорупційного судів

Замах на вбивство шести осіб: трьом тітушкам продовжили домашній арешт

Стало відомо, скількох суддів уже звільнено в межах судової реформи