Юрій Крисін
Юрій Крисін
5 канал

Адвокатам "тітушковода" Крисіна відмовили у відводі суддів

Захисникам підсудного здавалося, що суддя керована

Суддя Любов Леончук продовжить розгляд справи керівника тітушок часів Революції Гідності Юрія Крисіна. Дарницький райсуд Києва відмовив захисту щодо відводу головуючого судді.

Адвокати тітушковода Крисіна вимагали відводу, бо їм здавалося, що суддя керована. Однак аргументовано пояснити свої підозри не спромоглися. Зокрема, саме троє захисників підозрюваного систематично не з'являються на слухання справи.

"Доводи обвинуваченого не доводять наявність упередженості головуючого у кримінальному провадженні судді. Відвідні не містять об'єктивних даних, що свідчили б про наявність обставин, які викликають сумнів у неупередженості головуючого судді Дарницького райсуду міста – судді Леонтюк. За таких обставин у задоволенні заяви обвинуваченого Крисіна про відвід судді Леонтюк необхідно відмовити", – пояснила суддя Дарницького райсуду Тетяна Щесна.

Прокуратура вважає це тактикою затягуванням. Адже суддя Леонтюк за декілька місяців має піти на пенсію. А отже, при зміні суддів весь процес мусять починати заново.

"4 квітня ми мали б розпочати читати обвинувальний акт. Відтоді відбулося 12 судових засідань, які, категорично можу вже стверджувати, через дії захисту обвинуваченого Крисіна не відбувалися", – розповіла прокурор ГПУ Юлія Малашич.

Своєю черго., адвокат Крисіна Ігор Василенко запевнив, що сторона підсудного надалі боротиметься за відвід судді, аби не допустити того, "щоб будь-які судді, упереджені і керовані, виносили вироки у цій справі".

Нагадаємо, підозрюваний Юрій Крисін – фігурант у трьох кримінальних справах: про причетність до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія, справі про тортури на майдані та справі нападу на заправку.

Разом із ним під вартою перебуває Сергій Чемес. Йому також інкримінують причетність до вбивства журналіста Веремія, а ще – викрадення та катування Владислава Іваненка та організацію "тітушок". Наступне судове засідання відбудеться вже завтра, 10 липня, в Дарницькому суді.

Попередній матеріал
Конфлікт на Донбасі – пряма агресія з боку Росії: підсумки ювілейного саміту "Україна-ЄС" – сюжет
Наступний матеріал
Учасники саміту Україна-ЄС закликають зупинити реалізацію проекту "Північний потік-2"

Справа "тітушковода" Крисіна: прокурору знову не вдалося зачитати обвинувальний акт

Обурився і відмовився від участі: засідання у справі Крисіна перенесли

"Відмовляє в клопотаннях": адвокат "тітушковода" Крисіна просить відводу судді

У справі тітушковода Крисіна знову не змогли зачитати обвинувальний акт

Урвався терпець: "тітушководу" Крисіну вшосте не вдалося зачитати обвинувачення

Справа розстрілів Майдану: прокурори просять потерпілих вийти на зв'язок