"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Учасники саміту Україна-ЄС закликають зупинити реалізацію проекту "Північний потік-2"

Україна постачатиме газ для ЄС, а Nord Stream 2 – неможливий, заявив Президент України

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна залишається стратегічним партнером європейських країн в енергетичних питаннях – "партнером, який постачатиме європейським країнам необхідний газ". Про таке український Президент заявив під час спільної заяви для ЗМІ із президентом Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером за результатами 20-го саміту Україна-ЄС у Брюсселі.

"І ось що я хочу ще раз сказати: проект "Північний потік-2" неможливий, і ми закликаємо зупинити будівництво цього проекту", – зазначив Порошенко.

Український Президент зауважив: "Це ("Північний потік-2") не комерційний проект, він не є економічним або прибутковим. Це абсолютно політичний проект, і немає ніякого сенсу, з економічної точки зору, створювати цей проект. Це абсолютно точно геополітичний проект".

За його словами, Україна намагається показати своїм європейським партнерам, що мета цього проекту – послабити Україну і зупинити її поставки газу до Європи. Порошенко також наголосив, що реалізація "Північного потоку-2" абсолютно перекреслить всю газову незалежність Європи", оскільки Європа буде більш залежною в газовій сфері від РФ.

"Ми робимо все можливе, щоб зупинити цей російський геополітичний проект, щоб Європа могла бути вільною від монополізації європейського енергетичного ринку", – зазаначив Порошенко.

Своєю чергою, Дональд Туск сказав: "Зараз Європейська Комісія намагається створити нові енергетичні правила, які допоможуть зупинити реалізацію цього проекту, але я не можу сказати, що наразі цей процес є продуктивним... Вважаю, що цей проект є помилкою, він не буде в інтересах Європейського Союзу. Ми маємо захищати власні інтереси".

У спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС, текст якого оприлюднено на сайті президента України, зазначено, що Європейський Союз підтверджує "роль України як стратегічного транзитера газу, що забезпечує доступні, безпечні і надійні поставки газу до ЄС".

"У цьому контексті ми підтвердили нашу готовність включитися в тристоронній процес, що відбуватиметься за сприяння Єврокомісії, за домовленістю про контракт із транзиту газу до ЄС після 2019 року", – зазначається в спільній заяві сторін.

Про що свідчить така заява європейських лідерів – в ефірі "5 каналу" прокоментував президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і Повноважний посол України Володимир Хандогій.  Експерт сказав: "Раз Саміт Україна–ЄС висловився в такому форматі, значить жевріє ще надія на те, в який спосіб цей потік вдасться зупинити. Очевидно, що "Північний потік-2" – не що інше, як політичний проект. Мені здається, що настає певне усвідомлення в наших європейських друзів, що це так. І те, що "Північний потік-2" – не що інше, як ніж у спину України, це однозначно, і мабуть, (європейські лідери – 5.UA) дещо почали переглядати свою позицію".

Як повідомляв 5.UA, в Брюсселі розпочався ювілейний XX саміт Україна – Європейський Союз.

Відомо, що лідери України та Євросоюзу обговорили стан імплементації Угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеохопної ЗВТ і перспективи подальшого поглиблення секторальної інтеграції України у сферах цифрового ринку, енергетичного союзу, митної справи, юстиції та внутрішніх справ – у розвиток ініціатив Президента України, представлених 15 липня 2017 року. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/
19-й саміт Україна-ЄС
/

Попередній матеріал
Адвокатам "тітушковода" Крисіна відмовили у відводі суддів
Наступний матеріал
Стихають, коли дивляться футбол: бійці ООС розповіли, як поводиться ворог поблизу Талаківки – сюжет
Loading...

Україна створює в ЄС групу, щоб заблокувати будівництво "Північного потоку-2"

Підсумки саміту Україна-ЄС: прес-конференція Порошенка, Туска та Юнкера – відео

У Брюсселі стартував ювілейний XX саміт Україна-ЄС

Рада закликала ЄС оновити стратегію підтримки України

Експерт пояснив, чому інтереси України та США щодо "Північного потоку-2" збігаються

Гройсман у Данії закликав ЄС не допустити реалізації проекту Nord Stream-2