Північний потік-2
Північний потік-2 Фото gazprom.com

Україна створює в ЄС групу, щоб заблокувати будівництво "Північного потоку-2"

Європейських партнерів запрошують долучитися до створення міжнародного консорціуму з управління державною газотранспортною системою України

Україна створює в Євросоюзі групу для протидії спорудженню російського проекту газогону "Північний потік-2". Про таке заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу.

За його словами, "Північний потік-2" − це абсолютно політиканський проект, спрямований проти України. Він немає жодної економічної складової, наголосив глава держави й додав, що цей проект несе для українського бюджету загрозу в майже 3 млрд доларів.

"Щоб ви зрозуміли масштаб: 3 млрд доларів − це та сума, яка сьогодні витрачається на всю оборону України. Вам зрозуміло, для чого він будується? Не для того, щоб економічними факторами провести диверсифікацію. А для того, щоб Україну залишити без грошей на фінансування нашої оборони", − зазначив Президент.

Петро Порошенко також назвав ще один фактор, чому Росії так вигідно будувати "Північний потік-2".

"Другий фактор, який ми безумовно маємо брати до уваги, це є фактор безпеки. Чому Путін вагається перед тим, як атакувати нашу державу? Коли у нас в 2014 році майже не було армії, чому він не пішов далі? Тому що, якщо внаслідок агресії буде зупинена газотранспортна мережа, то Путін перестане отримувати від Європи сплату за газ, який транзитом перекачується через територію України, а ця сума лише минулого року дорівнювала 30 млрд доларів. І Росія без цих 30 млрд не проживе. А коли вони переключаться в обхід, цей безпековий фактор перестане працювати. Саме тому для нас це так важливо", - розповів Президент.

Зважаючи на таку ситуацію, Україна почала розробку в ЄС групи, яка покликана зупинити будівництво "Північного потоку-2".

"Саме тому ми зараз створюємо групу в Євросоюзі, яка має зупинити "Північний потік-2". Саме тому ми активно ведемо переговори з Німеччиною. Запрошуємо їх робити міжнародний консорціум з управління державною газотранспортною системою України", − зауважив глава держави.

Він додав: "Я не буду розкривати всіх інструментів, які ми застосовуємо для того, щоб зупинити будівництво "Північного потку-2". Але хочу окремо наголосити −   для нас це надзвичайно важлива справа. І я сподіваюся, що це будівництво вдасться зупинити".

Повну версію розмови Президента на зустрічі зі студентами − дивіться далі: 

Попередній матеріал
У Херсоні побили журналіста біля його будинку
Наступний матеріал
Клімкін про запропоновані РФ "сили захисту" на Донбасі: Україна в російські пастки не піде
Loading...