Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін про запропоновані РФ "сили захисту" на Донбасі: Україна в російські пастки не піде

За словами глави МЗС, логіка Росії на українському Донбасі полягає в тому, щоб нічого не міняти і зробити легітимним "свій протекторат"

Під час зустрічі 11 червня "Нормандська четвірка" вперше серйозно обговорила питання розгортання миротворчої місії ООН на окупованому Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України в інтерв'ю "5 каналу".

За його словами, Росія продовжує наполягати на ідеї, що після введення миротворців ООН на Донбас, вони зможуть лише супроводжувати і забезпечувати безпеку працівників ОБСЄ. Україна та інші представники "норманської четвірки" не згодні на таку пропозицію.

"Зараз ідея така. Це буде поступово. Ми не можемо розпочати повну операцію із самого початку. Але я чітко сказав: потрібна стратегія і вся логіка і послідовність миротворчої операції. Без цього ми в російські пастки за визначенням не ідемо", – підсумував Клімкін.

Також, за його словами, логіка Росії на українському Донбасі полягає в тому, щоб нічого не міняти і зробити легітимним "свій протекторат".

"Наша логіка – спочатку безпека, потім починаємо працювати над нормальними виборами. Як будуть виглядати місцеві вибори? Формула виборів має бути частиною всього процесу повернення України на Донбас. Французи це підтримують. А Росія це бачить як просто вирвану з контексту легітимізацію. І це російська мета. І нормандська зустріч свідчить, що Росія нікуди від цього не відійшла", – розповів він.

Раніше глава МЗС заявляв, що Україна і Росія абсолютно по-різному розуміють, якою має бути миротворча місія ООН на Донбасі.

Зокрема, він зауважив, що російська сторона пропонує "тотально фейкову місію", оскільки Москва наполягає на тому, що миротворці можуть лише "супроводжувати" спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення та на окупованій території, але не здатні робити нічого іншого. Водночас українська позиція щодо миротворців полягає в тому, що це має бути реальна місія з реальним мандатом, який дає змогу впливати на ситуацію, розміщена на всій території окупованого Донбасу.

Попередній матеріал
Україна створює в ЄС групу, щоб заблокувати будівництво "Північного потоку-2"
Наступний матеріал
"Океан Ельзи" презентував кліп на нову пісню
Loading...

Кремль у глухому куті: Тимчук розповів, які сценарії розглядає Росія на Донбасі

Назвали дату наступної зустрічі Нормандської четвірки

Волкер: Миротворці ООН мають замінити регулярні війська РФ на Донбасі

Полторак роз'яснив, хто з військових не братиме участь в ООС

Бойовики на Донбасі ракетами цілили в безпілотник ОБСЄ

У штабі ООС розповіли, де ворог був активний минулої доби