Волкер відповів на пропозицію Росії ввести "сили захисту" замість миротворців ООН на Донбасі

  Спецпредставник США звернув увагу, що відповідальність за війну на Донбасі несе РФ

  Офіційний Вашингтон залишається на позиції щодо необхідності запровадження миротворчої місії ООН на сході України – попри пропозиції Москви ввести так звані сили захисту у форматі ОБСЄ.

  Про це заявив у вівторок спеціальний представник США з питань переговорів по Україні Курт Волкер, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми продовжуємо підтримувати миротворчі сили під мандатом ООН, щоб сприяти імплементації Мінських угод, однак пропозиція Росії щодо "сил захисту" ОБСЄ є ідеєю, приреченою на невдачу", – написав американський дипломат.

  В іншому повідомленні Волкер звернув увагу, що відповідальність за війну на Донбасі несе РФ.

  "Як я переконався під час моєї недавньої поїздки, на сході України відбувається гаряча фаза війни, яка спричинила руйнівну й деградуючу гуманітарну кризу, викликану інтервенцією Росії", – зауважив Волкер, додавши хештег # Peace4Ukraine (Мир для України).

  Спеціальний представник США з питань переговорів по Україні розмістив дописи на офіційній твітер-сторінці після того, як напередодні в Берліні відбулася зустріч у "нормандському форматі" на рівні глав МЗС Франції, Німеччини, РФ і України.

  Зазначимо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи переговори в "нормандському форматі", які відбулися у Берліні 11 червня, заявив, що Україна і Росія абсолютно по-різному розуміють, якою має бути миротворча місія ООН на Донбасі.

  Зокрема, він зауважив, що російська сторона пропонує "тотально фейкову місію", оскільки Москва наполягає на тому, що миротворці можуть лише "супроводжувати" спостерігачів ОБСЄ вздовж лінії зіткнення та на окупованій території, але не здатні робити нічого іншого. Водночас українська позиція щодо миротворців полягає в тому, що це має бути реальна місія з реальним мандатом, який дає змогу впливати на ситуацію, розміщена на всій території окупованого Донбасу.

  Попередній матеріал
  Казарін розповів, що змусить РФ змінити стратегію щодо України
  Наступний матеріал
  На Донбасі українські бійці знищили броньовану машину і запобігли просуванню ворога

  Турчинов розповів, як Росія змінила тактику ведення бою на Донбасі

  Волкер зустрівся на Донбасі з командувачем ООС Наєвим

  Порошенко порівняв нинішні виплати українським бійцям на передовій з виплатами на початку агресії Росії

  "Кривавий травень": Держдеп США закликав Росію забрати свої війська з Донбасу

  Бойовики збільшили кількість обстрілів у зоні ООС: четверо українських бійців поранені

  Українська держава є і буде: Турчинов відповів на погрози Путіна