Курт Волкер
Курт Волкер Експрес

Волкер: Миротворці ООН мають замінити регулярні війська РФ на Донбасі

Якщо Росія хоче відновити міцні відносини з Європою, доведеться йти на висунуті умови

Миротворча місія Організації Об'єднаних Націй має замінити російські війська на Донбасі. Про таке заявив спеціальний представник Держдепу США у справах України Курт Волкер під час телефонного прес-брифінгу для журналістів, організованого з Брюсселя, передає УНІАН

"Я думаю, що найбільш важливе повідомлення для Путіна – що європейці хочуть бачити мир в Україні, вони хочуть бачити, що територія України відновлена, вони хочуть бачити впровадження Мінських угод. І це все в руках Росії. Нам потрібно, щоби Росія втілила це в життя", − зазначив Волкер.

Також він нагадав, що питання стосовно зміни поведінки Росії залежить безпосередньо від Путіна.

"І це важливо для президента Путіна також. Якщо він хоче відновити міцні відносини з Європою, і якщо він хоче скасування санкцій, які були запроваджені через бойові дії на сході України, він має діяти, аби врегулювати конфлікт", – наголосив спецпредставник Держдепу.

Крім того, він додав: в Європі значний рівень підтримки ініціативи про введення "блакитних шоломів" ООН на український схід.

"І якщо президент Путін серйозно погодиться на таку силу, не просто на захист спостерігачів на лінії розмежування, але на справжню миротворчу силу – я думаю, що ми зможемо побачити певний значний прогрес. Я думаю, що це головне повідомлення для президента Путіна", – уточнив Волкер.

Він резюмував: "Росія має прийняти основоположне рішення, аби встановити мир на сході України. Забрати її війська і дозволити, щоби миротворча сила з мандатом ООН замінила їх. Я думаю, це є найкращим сподіванням, яке ми маємо. Тому ми робитимемо все можливе, щоби зберігати канали та діалог відкритим. Ми хочемо це врегулювати".

Попередній матеріал
США перекидають до країн Балтії колони БМП і танків
Наступний матеріал
Близько тисячі фанатів "Ліверпуля" не можуть потрапити в Київ на фінал ЛЧ-2018