Інфодно

"Нова динаміка" для Мінського процесу: експерт розповів, чого чекати

Україна вже узгодила позиції щодо миротворчої місії з міжнародними партнерами. Нині – слово за Росією

Німецький міністр закордонних справ Хайко Мас заявив, що хоче надати Мінському процесу "нової динаміки". Йдеться про ініціативу Берліну зібрати міністрів закордонних справ у рамках "нормандського формату". 

Що за цим стоїть – в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповів виконавчий директор Центру прикладних і політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

"Безумовно, динаміка Мінського процесу на сьогодні може полягати в зрушенні з мертвої точки питання про введення миротворців на схід, що, в принципі, дозволить позначити вектор політичного врегулювання ситуації. Саме тому Росія впирається і не хоче йти на такі поступки", – вважає співрозмовник.

Водночас, він зазначає, що Україна вже узгодила позиції щодо миротворчої місії з міжнародними партнерами. Нині – слово за Росією.

"Фактично, є спільна позиція ЄС, України та Сполучених Штатів щодо формату, принципів і сценарію введення миротворців. І тристороння зустріч в Аахені підтвердила, що лідери, фактично, вийшли на певний сценарій, формат", – каже Леонов.

Чи можливо примусити Росію виконувати Мінські домовленості, зокрема і щодо запровадження миротворчої місії ООН на сході – дізнайтеся у відео:

Нагадаємо, раніше в ефірі "5 каналу" голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак заявив, що РФ затягуватиме рішення щодо введення миротворців на Донбас щонайменше до 2019 року.

Попередній матеріал
На Черкащині коктейлем "Молотова" підпалили гральний заклад: є загиблий
Наступний матеріал
Невинні пригоди українців в Італії у проекті "Винна карта" на "5 каналі"