5 канал

Кремль у глухому куті: Тимчук розповів, які сценарії розглядає Росія на Донбасі

Для Кремля показати, що РФ – відкрита та безпечна країна – архіважливе питання в політичному плані

Росія у зв'язку з проведенням чемпіонату світу з футболу опинилася на роздоріжжі двох сценаріїв ведення війни на Донбасі.

Таку думку висловив координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук в інтерв'ю "Апострофу".

За інформацією Тимчука, окупаційні війська на Донбасі перед ЧС-2018 отримали наказ зменшити кількість бойових дій, однак наказ, ймовірно, скасували. Координатор ІС зауважив, що Росія хоче залучити чим більше представників західних країн. Для Кремля показати, що РФ – відкрита та безпечна країна – архіважливе питання в політичному плані.

"Ми знаємо, що деякі заходи в рамках ЧС-2018 проводитимуться в Ростові, тобто абсолютно недалеко від окупованих областей (Донбасу – 5.UA). У цьому плані ми вже бачимо, що Росія проводить певні заходи: російське телебачення розповідає про те, що зводяться якісь споруди на неконтрольованому України ділянці кордону з Росією, тобто там, де Росія межує з ОРДЛО.

Також є вказівка, принаймні, на ділянці, яка межує з ОРДЛО, про те, щоб дуже жорстко обмежити рух приватного транспорту, рейсових автобусів, які здійснюють перевезення між ОРДЛО і РФ. Для того щоб показати, що Росія безпечна, їм необхідно показати, що і цю ділянку Донбасу, до якого прикута увага всього світу, теж більш-менш безпечний", – пояснює Тимчук.

За логікою, припускає координатор ІС, Кремль якраз повинен давати вказівки на деескалацію, як це було під час виборів президента РФ в березні, щоб дотримувався якийсь режим тиші, а обстрілів було якомога менше.

"З іншого боку, сильно розкручується карта того, що Україна може скористатися ЧС-2018 і почати силову операцію на Донбасі. Якраз до цього в Москві і прив'язують переформатування АТО в ООС незадовго до ЧС-2018. У Кремлі явно стоять на роздоріжжі: з одного боку, їм потрібно, на їхню думку, наносити якісь "превентивні удари", щоб не допустити цієї міфічної широкомасштабної наступальної операції з боку ВСУ. З іншого боку, необхідно зобразити безпеку", – зауважив Дмитро Тимчук.

Він зазначив, що на цю пору Росія зберігає напружену ситуацію, однак у деякій мірі спостерігається деескалація.

"Важко сказати, що вирішать у Кремлі: зривати міфічну підготовку наступу ЗСУ чи зображати безпеку", – додав Тимчук.

Попередній матеріал
"Нафтогаз": Перемога України у Стокгольмі – це багато мільярдів доларів
Наступний матеріал
Розмитнення авто на "єврономерах" значно здешевшає – Южаніна

Reuters: за безпекою під час ЧС-2018 стежитимуть російські казаки, які воювали на Донбасі та в Сирії

"Кривавий травень": Держдеп США закликав Росію забрати свої війська з Донбасу

Держдеп США: Ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, як на Донбасі

Полторак роз'яснив, хто з військових не братиме участь в ООС

Бойовики на Донбасі ракетами цілили в безпілотник ОБСЄ

У штабі ООС розповіли, де ворог був активний минулої доби