Розмитнення авто на "єврономерах" значно здешевшає – Южаніна

Акцизний податок з авто, розрахований за новою формулою, буде значно меншим за той, що діє нині

Верховна Рада планує значно зменшити розмір акцизного податку для ввезених до України авто. Про таке заявила голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна, передає "Економічна правда".

Як стало відомо, відповідні законопроекти № 8487 і № 8488, що передбачають зменшення вартості митного оформлення авто і для створення правових й економічних умов для реєстрації ввезених в Україну авто, вже внесено до парламенту.

Зміни до законопроектів передбачають такі базові ставки акцизного податку: для авто з бензиновим двигуном — 50 євро, для авто на дизелі — 75 євро.

"Йдеться саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку", – зазначається у повідомленні.

Коефіцієнт двигуна розраховуватимуть так: показник об'єму двигуна ділитиметься на 1000. При цьому коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років.

Ставка податку

Передбачається, що акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно меншим за той, що діє нині. А різниця в розмірі ставок для різних за об'ємом двигуна автомобілів не буде суттєвою.

Додамо при цьому, що акцизний податок на старі авто буде вищим за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт. Це, на думку ініціаторів проекту, має стимулювати українців до придбання новіших авто.

Читайте також: Податки для авто з "єврономерами": як це працює в інших країнах світу

Дивіться також фотогалерею: 

Mercedes з єврономерами протаранив дві машини, водій тікав у парк – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кремль у глухому куті: Тимчук розповів, які сценарії розглядає Росія на Донбасі
Наступний матеріал
Вибух авто в Черкасах: стали відомі подробиці