5 канал

Держдеп США: Ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, як на Донбасі

Кремль контролює насильство на сході України та може припинити його за бажання вже наступного дня

Державний департамент США закликає Російську Федерацію зупинити агресію на сході через різке зростання насильства та летальні наслідки цих дій. Про таке заявила речниця відомства Хезер Науерт на брифінгу у Вашингтоні, передає УНІАН

"Я хотіла би привернути вашу увагу до триваючої агресії Росії в Україні. Це був один з найбільш насильницьких тижнів цього року. П'ятеро українських солдатів загинули, ще 23 – зазнали поранень. Бойові дії не оминули і цивільне населення. 13-річний хлопчик та його батько загинули на контрольованій українським урядом території, коли артилерійські снаряди вдарили по їхньому будинку", – нагадала Науерт.

Вона також зазначила, що газопровід з газоподібним хлором на Донецькій фільтрувальній станції був уражений артилерійськими снарядами, що є небезпечним.

"Кремль контролює насильство на сході України та може припинити це насильство наступного дня, якщо цього забажає. Росія стверджувала, що хоче захищати російськомовне населення, але, як наш спеціальний представник з переговорів щодо України Курт Волкер неодноразово наголошував, наразі ніде в світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, аніж на сході України", – зазначила речниця Держдепу.

Вона наголосила: кількість жертв російської агресії на сході зростає щодня, а Кремль це фінансує.

"Російські та українські солдати, цивільне населення продовжують гинути у конфлікті, штучно створеному російським урядом за участі сил, які він озброює, оснащує, скеровує та здійснює підготовку. І коли Росія сприяє закріпленню насильства на сході України, надсилаючи кошти, солдатів і ресурси в регіон, в російській економіці продовжується стагнація", – зауважила Науерт.

Підсумовуючи, вона додала: "Ми закликаємо Росію припинити її агресію в Україні та виконати її зобов'язання відповідно до підписаних Мінських угод".

Дивіться також: 

Докази причетності російських військовиків до обстрілів Маріуполя – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ДТП у Харкові: опіатів в організмі Зайцевої не виявлено
Наступний матеріал
У Росії назвали головну небезпеку Керченського мосту