Кремль
Кремль Daroo.ru

Кремль хоче запхати до складу України "троянського коня" – Клімкін

  Росія намагатиметься провести "перезавантаження Донбасу"

  Російська Федерація усіляко чинитиме супротив запропонованій ідеї введення миротворців ООН на схід, оскільки прагне зберегти контроль над ОРДЛО. Про таке заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Мюнхені, передає "Укрінформ"

  "Усе чудово зрозуміло: вони (росіяни – ред.) хочуть залишити Донбас під своїм контролем, перезавантажити Донбас, легітимізувати і потім намагатися такого "троянського коня" запхати до складу України. Такого за визначенням не буде", – наголосив очільник українського МЗС.

  Відтак, він спрогнозував: переговори щодо миротворчої місії ООН на Донбасі будуть складними.

  Водночас, Клімкін прокоментував доповідь Інституту Хадсона щодо можливого формату миротворчої місії. "Питання 20 тисяч, чи 25, чи 15 тисяч (спостерігачів у складі місії) – дуже важливе питання. Але я ризикну сказати, що не це основне", – зазначив дипломат.

  За його словами, основне – чи піде Росія з Донбасу, виводячи свої сили та зброю; чи зголоситься передати контроль за окупованими територіями міжнародному співтовариству та Україні; як це відбуватиметься і в якій послідовності.

  Очільник МЗС додав: "Ось це фундаментальне питання – яким ми маємо зробити формат цієї місії?"

  Важливим назвав Клімкін і питання поліцейського компоненту місії.

  "Спочатку миротворці мають досягти того, щоби Росія вийшла, вся зброя була забрана на територію Росії... А хто далі заарештовуватиме, хто контролюватиме, роззброюватиме? Тут має бути поліцейський компонент", – заявив голова української дипломатії.

  Без поліцейського компонента, без того, щоби міжнародне співтовариство перебрало на себе контроль, нічого не буде, переконаний Клімкін.

  Як відомо, Швеція, Сполучені Штати, Польща, Білорусь та низка інших країн підтримують ідею введення миротворців на український схід. А в Україні наголошують: участь представників РФ у майбутній миротворчій місії на сході неможлива

  Попередній матеріал
  Убивство морпіхів ЗСУ під Широкиним: ІnfoResist назвав імена загиблих
  Наступний матеріал
  Клімкін пояснив перенесення зустрічі "нормандської четвірки" у Мюнхені
  Loading...