5 канал

Айвазовська пояснила, чому обговорюється виключення з миротворчої місії представників НАТО

"Блакитні шоломи" на сході мають представляти абсолютно нейтральні держави, кажуть учасники переговорів

Росія не може перебувати у складі миротворчої місії ООН на сході України. Таку позицію озвучила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. У Верховній Раді вона звітувала щодо роботи учасників Мінських переговорів напередодні. 

Говорила також про процедури, які мали би передувати початку роботи "блакитних шоломів" на тимчасово окупованій території сходу України. Звільнення заручників стане ключовим питанням під час зустрічі глав зовнішньо-політичних відомств країн Нормандської четвірки.

Під час звіту щодо роботи Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила про завтрашні плани переговорів у межах безпекової конференції в Мюнхені. Говорили й про особливості початку роботи миротворців ООН на тимчасово окупованій території України.

"Миротворча місія, у складі якої не буде представників Російської Федерації і близьких, дружніх у межах тих чи інших угод країн, їхніх представників, спонукає до дискусії щодо виключення з місії представників НАТО. Це призводить до дискурсу навколо того, що там мають бути абсолютно нейтральні держави, яких з точки зору ефективного управління або збройного забезпечення, або практики з участі у миротворчих місіях – не так і багато", – пояснила представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська.

"Це не проста робота, це непростий діалог. Спочатку має зайти так звана оціночна місія, яка оцінить самі масштаби трагедії. Після цього має бути прийняте, якщо буде прийняте, рішення, то це теж ідеться про декілька місяців розгортання такої місії", – додає представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

Більше подробиць – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Пейзажі війни": бойовий підрозділ поділився фото з передових позицій

Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни
Пейзажі війни
/
Пейзажі війни

Попередній матеріал
Суд обрав запобіжний захід міському голові Одеси Труханову
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Чим завершиться справа одеського міського голови та чи варто чекати дострокових парламентських виборів
Loading...