youtube.com/Business Insider

Зеркаль про "Північний потік-2": Щодо позицій Німеччини і США, тут може бути доволі багато несподіванок

Україна має стати частиною ринку ЄС у сенсі газу, і це можна зробити, навіть не змінюючи угоди про Асоціацію, сказала Зеркаль

Позиція України, що "Північного потоку-2" не має бути, – вона стабільна. Про таке заявила в ефірі "5 каналу" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. 

"Що стосується позиції, яку займає Німеччина і США, тут може бути доволі багато несподіванок. США не грають у цю гру тільки тому, що вони нас так підтримують. У них є також своя зацікавленість і свої торговельні інтереси в Європі. А профіцит торгівлі між Німеччиною та США, а "фольксвагени" і взагалі європейська машинобудівна індустрія, і протекціонізм Трампа на внутрішньому ринку?.. Що стосується того, в чому зацікавлений Трамп, вони зацікавлені взагалі у зміні глобальних правил торгівлі. І він грає в гру, а решта – це вже складові цієї гри", – сказала Зеркаль.

На запитання ведучого, підтримує це Україна чи вона проти, Зеркаль відповіла: "Я ж кажу, що нам треба мати план А, план Б і розуміти, як і в якому разі ми себе поводимо, що в нас головне, чого ми хочемо досягнути. Бо є статус-кво – це наш контракт до кінця 2019 року. Що далі? Є ідеї в "Нафтогазу", але немає бачення, що ми робимо. Якщо вони будують, що ми робимо в іншому раз, в чому нам треба наполягати".

Вона також наголосила: "В нас є бачення того, що ми маємо стати частиною ринку ЄС у сенсі газу. І ми можемо це зробити, прости внести зміни в додаток до угоди про Асоціацію, взяти на себе додаткові зобов'язання щодо адаптації законодавства. А ЄС буде ставитися до України як до країни в газовій сфері, як до країни-члена ЄС. І навіть не треба змінювати саму угоду про асоціацію. Але тоді ми маємо бути свідомими, тоді ми маємо наполягати на тому, щоб до Nord Stream чи інших стрімів також ставилися як до частини європейського ринку і були однакові вимоги до всіх стрімів".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

Нагадаємо, "Північний потік-2" має пройти дном Балтійського моря і транспортувати газ із Росії в Німеччину в обхід України.

Попередній матеріал
Зеркаль: РФ чітко зсунула увагу на дуже чутливу для нас тему і почала грати цією картою
Наступний матеріал
Про складне – на простих прикладах: як проходять заняття в літньому науковому таборі в Харкові
Loading...

Санкції погано впливають на Росію: Європа розділилася у позиціях – експерт

Росія має намір обладнати Nord Stream 2 шпигунськими пристроями

"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Оленою Зеркаль та Іваном Міклошем – відео

Боротьба з наркозлочинністю: посольство США подарувало МВС позашляховики та обладнання

Можливі кібератаки: спецслужби США не радять футбольним фанам брати в Росію гаджети

Кім Чен Ин запросив Трампа до Північної Кореї