Німеччина хоче за рахунок реалізації "Північного потоку-2" посилити свої позиції в Європі – Кулеба

Кулеба також сказав, що не можна відкидати і версії, що Німеччина не хоче втрачати центрове місце в Європі, стаючи осторонь від поставок газу зі США

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Німеччина має можливість, м'яко кажучи, істотно зміцнити свої позиції, реалізувавши проект "Північний потік-2". Зміцнити їх усередині Європи. І хоча Ангела Меркель особисто є великим прихильником ідеї об'єднаної Європи, Німеччина є локомотивом європейського союзу, але й національні інтереси ніхто не скасовував в жодних таких історіях. Тому в боротьбі очевидно, що німці зважують і перспективи, і політичну математику американського проекту, і російської пропозиції і з якихось, можливо, не відомих нам до кінця причин вони вважають, що російська пропозиція більш приваблива… Зараз ідеться вже навіть не про ці розрахунки. Йдеться про те, щоб східна Європа отримала чіткі гарантії перспектив того, яким чином її політичні інтереси будуть захищені в разі реалізації "Північного потоку-2". Це мають бути економічні гарантії у вигляді контрактів", – наголосив Кулеба.

Він також наголосив, що Україна не боїться порушувати на всіх рівнях питання "Північного потоку-2". "В тому числі, наступного тижня відбудеться сесія Генасаблеї Європи у Страсбурзі, там теж лунатиме тема "Північного потоку-2". Україна організовує спеціальний захід", – сказав Кулеба.

Дивіться також повне відео інтерв'ю:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

"Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
"Північний потік-2": який екс-політик лобіює інтереси "Газпрому" і впливає на політичні еліти в Німеччині
Наступний матеріал
"Випадковий герой": у Харкові свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика

Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2" – реакція України

У ситуації з "Північним потоком-2" було зрозуміло від самого початку, що німці підуть на це – експерт

Гарантія є: Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит через Україну після запуску "Північного потоку-2"

Не розминулися: у Німеччині зіткнулися два літаки

Росія не обійдеться без української ГТС – Президент

Компанії, причетні до будівництва "Північного потоку-2", не можуть вести бізнес в Україні – Аваков