Google

Росія не обійдеться без української ГТС – Президент

  Київ готовий транспортувати вдвічі більше газу, ніж це було торік. А це значить, що транзитні можливості України конкурентноздатні

  Москва не обійдеться без української газотранспортної системи. В цьому запевнив Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам 13 квітня, передає АПУ. 

  "Росія не обійдеться без української газотранспортної системи, в будь-якому разі. Після 2019 року, в тому числі. Друга позиція – "Північний потік-2" є абсолютно політичним проектом. Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова", – зауважив глава держави.

  Як зазначив Президент, Україна готова транспортувати не 70, 80, 90 або 94-97 млрд кубічних метрів газу, які були транспортовані торік, а 150 млрд кубічних метрів.

  "Тобто будівництво "Північного потоку-2" – викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в цьому разі, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос, так само як і голос України, дуже добре почутий", – заявив Порошенко.

  Він також поділився з журналістами результатами переговорів з канцлером Німеччини Ангелою Меркель з цього питання.

  "Результатом переговорів було те, що Німеччина вперше заявила: перший пункт, що "Північний потік-2" є не лише економічним, а політичним проектом, що ми доводили багато місяців. І друге, що він не може бути реалізований, не враховуючи інтересів України", – повідомив український Президент.

  За його словами, інтереси України будуть враховані. "Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано незниження обсягу транзиту", – пояснив глава держави.

  Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

  Попередній матеріал
  Більш як 40 країн готові взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі – Порошенко
  Наступний матеріал
  Росія застосовує хімічну зброю не лише в Сирії, а й у Європі – Порошенко