finance.bigmir.net

За 2017 рік через українську ГТС до Європи транспортовали максимальну за вісім років кількість газу – Ткачук

На початку березня транзит газу через Україну до Євросоюзу за даними "Укртрансгазу" зріс на 30%

А за 2017 рік транзит становив 93 млрд кубометрів – це максимум за вісім років. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" експерт з питань енергетики, аналітик центру DiXi Group Тарас Ткачук.

При цьому він сказав, що "весь поточний рік вони (Росія – ред.) жодного разу не дотримувалася норм, зазначених у транзитному контракті. Тобто жодного разу вони не дотримувалися законтрактованого тиску, який мав би бути. Але об'єми зросли".

"Річ у тому, що ці існуючі потоки, через які йде газ в Європу, в тому числі і наш, він може транспортувати вдвічі більше, ніж він зараз фактично транспортує. Тому тут і постає питання в європейців, відповідно, навіщо будувати нові транспортні шляхи, якщо ці не заповнюються. Тобто фактично ні Росія не може видати стільки газу, ні Європі стільки газу не треба", – пояснив Ткачук. Експерт також додав, що Європа давно взяла курс на енергоефективність.

Аналітик також прокоментував ситуацію, коли станом на 1 березня "Газпром" дав Україні 262 млн кубів, а до ЄС доставили 264 млн кубів: "Ми покриваємо небаланс, який іде через недопостачання газу. Звісно, потім це нам відшкодовують. Щодо існуючої заборгованості вони ("Газпром" – ред.) мають відшкодувати це. Або знову ми стикнемося з арбітражем, про який казав Андрій Коболєв, що різницю в ціні за той газ, що ми законтрактували, після призупинки поставки, коли ми терміново уклали новий контракт із Польщею, то ціна була на 30% вищою, ніж мала бути від "Газпрому", і голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв сказав, що ця різниця в ціні також буде покладена на "Газпром" за те, що вони не виконали своїї зобов’язань за контрактом. І маємо розуміти, що розірвати контракт за своїм бажанням вони не можуть. Це можна зробити тільки через Стокгольм".

Що ще сказав експерт, дивіться у відео:

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Попередній матеріал
Назвати "слабкою статтю" язик не повертається: в Сухопутних військах ЗСУ привітали українських захисниць
Наступний матеріал
У травмпунктах аншлаг: попри намагання комунальників, Черкаси перетворилися на ковзанку

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Поки "Нафтогаз" святкує перемогу, "Газпром" почав мстити: розлого про перипетії "газової справи"

Порошенко: "Газпром" поверне Україні "все до копійки", юристи вже готуються до арешту активів

Мін'юст почав опис та арешт українських активів "Газпрому"

Газовий конфлікт: Європарламент підтримав позицію України

У "Нафтогазі" розповіли про новий арбітраж через занижену вартість транзиту газу