Російський 'Газпром' http://oilreview.kiev.ua/

Зеркаль: Заяви "Газпрому" про оскарження рішення Стокгольмського арбітражу – це політична гра

Зеркаль вважає, що "Газпром" змінить свій нинішній курс у справі газових боргів після виборів президента Росії, запланованих на 18 березня

Про це заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Чи справді "Газпром" хоче цього арбітражу? Чи це політична гра? На мій погляд, це політична гра, бо обидва контракти, що підписані між "Нафтогазом" і "Газпромом", передбачають до арбітражу проведення переговорної процедури. В одному випадку – 45 днів на проведення переговорної процедури, в іншому – 30 днів. Крім того, якщо ми пригадаємо, коли почалися арбітражний розгляд "Газпром"–"Нафтогаз" і "Нафтогаз"–"Газпром", то це було влітку 2014 року. Скільки років пройшло? Вони виконуватимуть, мають виконувати умови контрактів, попри те, що вони в арбітражі. Крім того, для чого це робилося, ми прекрасно розуміємо. Вони не могли це пропустити повз себе як рішення, яке їх не влаштовувало. Якщо дивитися на те, що вони зараз збираються виходити з Європейської конвенції з прав людини, основоположних, то чому взагалі не зневажати рішення Стокгольмського арбітражу?" – сказала Зеркаль.

Політик також заявила: "Я не думаю, що все це буде в цьому самому руслі продовжено після виборів. По-перше, їм треба вирішувати питання транзиту і дійсно забезпечувати свою надійність як постачальника в Європу…"

Вона також додала: "Це економіка з Німеччиною, але політика для України, бо це стосується в тому числі наших двосторонніх відносин і питання, що вони (Німеччина – ред.) не хочуть бачити в цьому загрози, – це питання знову-таки закрити очі на дуже очевидні факти. І не зневажати питання того, що вони просто можуть перекрити вентиль у будь-яку мить, воно не тільки нас стосується".

Нагадаємо, за кожен день несплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу "Газпром" винен Україні півмільйона доларів.

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Попередній матеріал
Порошенко: "Газпром" поверне Україні "все до копійки", юристи вже готуються до арешту активів
Наступний матеріал
На Дніпропетровщині замість бронзового Ілліча встановили гранітного Шевченка
Loading...

Істерія "Газпрому" та надзвичайний стан в Україні: детально про новий раунд газового протистояння

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Поки "Нафтогаз" святкує перемогу, "Газпром" почав мстити: розлого про перипетії "газової справи"

Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Порошенко: "Газпром" поверне Україні "все до копійки", юристи вже готуються до арешту активів

Мін'юст почав опис та арешт українських активів "Газпрому"