Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Росія застосовує хімічну зброю не лише в Сирії, а й у Європі – Порошенко

На думку українського Президента, країну-агресора потрібно позбавити права вето в ООН, зважаючи на зухвале нехтування міжнародним правом з боку Росії

Організація Об’єднаних Націй потребує якнайшвидшого реформування, зокрема – виведення з її складу Російської Федерації. Про таке глава держави заявив в інтерв'ю українським телеканалам 13 квітня, передає АПУ. 

"ООН потребує негайного реформування. Позбавити права вето країну-агресора. І друге питання, що нам потрібно підвищити ефективність інших безпекових союзів, у тому числі НАТО. У тому числі і ширше відкрити двері для України в це безпекове об’єднання", – переконаний Президент.

Така потреба виникла через зухвале нехтування міжнародним правом з боку Росії, порушенням принципів безпеки та блокуванням країною-агресором розслідування злочинів проти людства, сказав Порошенко.

Зокрема, в контексті розмови він пригадав останні події в Сирії, де армія Башара Асада застосувала хімічну зброю "за допомогою Російської Федерації, яка координувала, а можливо й брала участь у цьому злочині". Це було підтверджено документами, котрі США і Велика Британія виносили на засідання Ради Безпеки ООН, зауважив український Президент.

"Застосування хімічної зброї суперечить усім конвенціям ООН. Є надзвичайно небезпечним і є де-факто застосуванням зброї масового ураження", – додав глава держави.

Крім того, Петро Порошенко вважає загрозливим той факт, що Росія застосовує хімічну зброю не лише в Сирії.

"Уперше за багато років Російська Федерація застосувала хімічну зброю в Європі", – пригадав глава держави про атаку у британському Солсбері.

"Маємо офіційний висновок міжнародної експертної лабораторії, яка уповноважена давати ці і подібні висновки, де стверджується, що це є той вид отрути, про який говорила Велика Британія", – констатував Порошенко.

Висилка російських дипломатів з десятків країн світу є адекватною реакцією на події, що відбулися, резюмував Президент.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Це війна не від нашого імені": як у Санкт-Петербурзі підтримують Україну – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Росія не обійдеться без української ГТС – Президент
Наступний матеріал
У Харкові водійку оштрафували на 1,75 млн гривень за авто на "єврономерах"
Loading...