Фото gazprom.com

У ситуації з "Північним потоком-2" було зрозуміло від самого початку, що німці підуть на це – експерт

Німеччина має суто економічний інтерес у будівництві "Північного потоку-2"

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" директор програми міжнародної і внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

Експерт сказав: "У ситуації з "Північним потоком-2" було зрозуміло від самого початку, що німці підуть на це, бо в них маса своїх проблем. Вони виводять атомні електростанції з обороту, і тому їм треба буде брати більше газу. Вони виводять карбонові ТЕС на вугіллі теж з обороту, і тому потрібно компенсувати випадіння цього енергетичного кластера. І окрім газу, на тлі збільшення альтернативної енергетики, їм проблему свого енергетичного балансу не розв'язати. От і все. Це суто економічна логіка. Ми повинні це розуміти".

Романенко також продовжив: "Наше намагання схопитися за цю трубу, з якої ми отримуємо 3 млрд доларів за транзит, – ну це просто смішно. Ми маємо виходити з того, що треба зменшувати залежність від цих чинників, які нам здаються критично важливими. Тобто ми маємо збільшувати внутрішнє видобування газу. Ми можемо його збільшити. Український інститут майбутнього провів дослідження, які показують, що через 3-5 років Україна може наростити видобування газу, аби повністю задовольнити свої потреби і вийти в профіцит. Але нам для цього треба піти від багатьох речей. У нас, наприклад, є тисячі нерозкритих свердловин, про які знали ще з СРСР, на кожну з яких треба щонайменше 2 мільйони доларів. Цих грошей у нас нема, але наші еліти, які правлять країною, вони не віддають ці свердловини американцям, китайцям, європейцям та іншим, щоб вони ці свердловини – бо є ж таємна мрія, що колись він доживе до години, коли сам "сидітиме" на цій свердловині… Ось ця корупційна ідіотська діяльність не дає нам можливості використовувати той "мішок Менделеєва", на якому ми всі сидимо", – сказав Юрій Романенко.

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

"Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
Від ракетного удару по Сирії виграли всі сторони конфлікту – Юрій Романенко
Наступний матеріал
В очікуванні "зеленки": біля Новотошківського ЗСУ готуються зустрічати "непроханих гостей"

Компанії, причетні до будівництва "Північного потоку-2", не можуть вести бізнес в Україні – Аваков

Дозвіл поки не надали: прем'єр Данії озвучив позицію відносно Північного потоку-2

Гопко: Реалізація "Північного потоку-2" може загострити конфлікт на Донбасі

У разі побудови "Північного потоку-2", українська ГТС не буде порожньою – журналіст

"Північний потік-2": як відповіли Порошенку в Німеччині та чим аргументували власну прихильність до РФ

Кулеба: На сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2"