Безпековий форум

"Безпечне майбутнє в умовах агресії РФ неможливе": всі деталі з безпекового форуму в Києві

У Києві 12 квітня стартував безпековий форум. Ключова тема дискусії – виклики сучасності. Загалом захід триватиме два дні. Як минув перший – знає Анна Мірошниченко

Безпековий форум починають із жартів. Далі – без них. Безпечне майбутнє за агресії Російської Федерації – неможливе. Йдеться не лише про Україну, а й про всю Європу.

Росія нехтує міжнародним правом, каже Президент Петро Порошенко. Світ має суворо відреагувати на поведінку Росії, а щоб її змінити – треба забезпечити максимальний ефект від санкцій. Тому Петро Порошенко закликає Євросоюз синхронізувати зі США антиросійські санкції.

Зі свого боку Україна готує новий пакет санкцій проти агресора і збирається скасувати окремі пункти "великої угоди" з Росією.

"Наступним кроком буде внесення мною до українського парламенту проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією в частині, в якій дія цього договору не сумісна з національними інтересами держави та реалізації нашого українського права на самооборону", – каже Петро Порошенко.

Безпековий форум

Президент закликає партнерів і собі переглянути договірні зобов'язання з Росією, адже російська військова агресія не повинна мати фінансову підтримку західних партнерів. Йдеться, зокрема, і про згоду європейських країн на побудову "Північного потоку-2".

"Будівництво "Північного потоку-2", який забирає мільярди доларів у громадян України, у громадян Польщі, у громадян Словаччини; який порушує торговельні стосунки між ЄС та Сполученими Штатами Америки; який спрямований тільки на одне – як зробити ще більшою залежність Європи від російського газу і як профінансувати російську армію, має бути зупинений", – зазначив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Сьогодні дуже важливо, щоб і Німеччина, і всі країни Європейського Союзу змогли згадати про ці основи і засади, на чому будувався Європейський Союз, і розуміти, що дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" – це потужний удар по своїх союзниках. По таких союзниках, як Україна, в якій щоденно на фронті гинуть хлопці, захищаючи весь цивілізований світ", – наголошує голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Безпековий форум

Гості форуму – прем'єри сусідніх держав. Молдова нарікає: Росія шкодить європейським прагненням їхньої країни. Гібридні загрози і пропаганда розколюють суспільство. Нині офіційний Кишинів хоче домовитися з Києвом, щоб через Україну вивезти російські війська з Придністров'я.

"У нас достатньо переконливих потужностей і можливостей запевнити наших українських друзів зробити коридор, щоби можна було вивезти і зброю, й амуніцію, які все ще зберігаються у Придністров'ї", – каже прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп.

Литовський прем'єр, який щойно повернувся з Авдіївки, агресію Росії побачив, каже, на власні очі. Тому наголошує: Вільнюс продовжить постачати зброю Україні.

"Ми повинні і надалі допомагати Україні летальною зброєю. Не для того, щоб показати світові, що ми спонукаємо до війни, ні. Ми маємо захищатися, бо надання летальної зброї означає, що ми можемо зберегти життя снайперів, інших військових та цивільних", – переконаний прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс.

Безпековий форум з лейтмотивом "як побороти російську агресію" продовжиться у п'ятницю, 13 квітня.

Анна Мірошниченко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Львові інспектують ями та вибоїни: чому цьогоріч дорога "летіла, як ніколи"
Наступний матеріал
"Позиції оточені з трьох сторін": захисники Гнутового фіксують регулярні провокації бойовиків