11 безпековий форум в Києві
11 безпековий форум в Києві Офіційний сайт Президента України

Договір про дружбу з РФ, співпраця з СНД та "Nord Stream-2": головне з безпекового форуму в Києві

Слово на 11-му київському форумі зокрема взяли Петро Порошенко та Арсеній Яценюк

Про ситуацію на Донбасі та в Сирії, про європейську безпеку, зокрема й інформаційну та інші міжнародні виклики нині говорять у Києві. У столиці стартував 11-й безпековий форум, який триватиме два дні. На відкритті заходу виступила низка українських високопосадовців, зокрема і Президент. Подробиці розповіла кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко.

Про безпеку і про Росію, як агресора – говорять сьогодні всі учасники форуму. РФ паплюжить міжнародне право і на її поведінку має бути жорстка міжнародна реакція. Щоб уплинути на країну-агресора, необхідно максимізувати ефект від санкцій. На цьому наголосив у своєму виступі Президент Петро Порошенко. Це можливо лише тоді, коли ЄС наслідуватиме приклад США і вони зможуть синхронізувати свої обмежувальні заходи. 

Своєю чергою, Україна вже готова оприлюднити новий пакет власних санкцій проти Російської Федерації. Наразі проект має розробити Рада національної безпеки і оборони. Серед інших запланованих дій – припинення окремих положень Договору про дружбу та співробітництво із Росією, адже вони суперечать національним інтересам.

Крім того, Президент запевнив, що проситиме Кабінет Міністрів припинити участь у статутних органах СНД та закрити українське представництво у відповідних інституціях. Іноземних партнерів Порошенко закликав переглянути договірні зобов'язання із РФ.

А от Арсеній Яценюк у своєму виступі висловив думку, що путінська агресія і досі знаходить підтримку в західних партнерів – мова зокрема про "Північний потік 2".

"Будівництво "Північного потоку-2" забирає мільярди доларів у громадян України, громадян Польщі, Словаччини, порушує торгівельні стосунки між ЄС та США. Проект, спрямований на збільшення залежності Європи і фінансування російської армії – повинен бути зупинений", – заявив екс-прем'єр-міністр.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

Попередній матеріал
Гопко: Реалізація "Північного потоку-2" може загострити конфлікт на Донбасі
Наступний матеріал
Монетний двір карбує "нові гроші": коли монети буде введено в обіг