У разі побудови "Північного потоку-2", українська ГТС не буде порожньою – журналіст

У 2022-2023 роках через українську газотранспортну систему до Європи буде проходити не менше, ніж 55 млрд кубометрів газу, спрогнозував Портніков

Кількість газу, який споживає Європа, щороку збільшується. Тому навіть у разі побудови "Північного потоку-2", українська газотранспортна система не буде порожньою. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив журналіст Віталій Портніков.

"Я до цього ставлюся оптимістичніше, ніж раніше... голова правління "Газпрому" визнає, що українська газотранспортна система все одно буде потрібна для транспортування російського газу, навіть після того, як буде повністю побудований "Північний потік-2", в ідеалі мається на увазі", – сказав він.

"Я спеціально рахував. Це прості цифри, арифметика. 55 млрд (кубометрів – ред.) – це "Північний потік-2", 35 млрд – це "Турецький потік". Знаєте, скільки минулого року пройшло через українську ГТС? 93 млрд кубометрів газу. Це вже 13 млрд дефіциту. Але річ у тому, що кількість газу, яку "Газпром" постачає в Європу, постійно збільшується, і буде збільшуватися, тому що Німеччина відмовляється від атомної енергетики, відмовляється від вугілля", – зауважив журналіст.

Портніков наголосив: "На момент, коли "Північний потік-2" і "Турецький потік" запрацюють на повну міцність – це буде десь 2022-2023 роки, по українській ГТС, найімовірніше, перекачуватимуть не менше, ніж 55 млрд кубометрів, тобто трохи менше, ніж це було ще два роки тому".

Детальніше дивіться у відео:

Нагадаємо, за словами постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби, на сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2".

Попередній матеріал
"Північний потік-2": як відповіли Порошенку в Німеччині та чим аргументували власну прихильність до РФ
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": відомий хореограф Раду Поклітару в ефірі "5 каналу

У МЗС розповіли, що врятувало Україну від прямого російського вторгнення

Кулеба: На сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2"

Порошенко: "Північний потік-2" – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії

На скільки здорожчають газ, свійло й опалення: що спрогнозували у Мінекономрозвитку

Рада затвердила звернення до світу через скандальний газогін "Північний потік-2"

"Що відбувається?": Трамп про підтримку "Північного потоку-2" в Європі