Домінік Ристорі

"Північний потік-2" ніколи не буде підтриманий Євросоюзом – представник Єврокомісії

Європейська комісія також погодилася допомогти Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу щодо газу

Єврокомісія допоможе Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу щодо газу. Про це заявив гендиректор Генерального Директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Ристорі. Також він наголосив – ЄС обіцяє допомогу у перемовинах із російським "Газпромом" щодо транзиту газу після 2019 року і проситиме обидві сторони дотримуватися цих рішень.

За словами Домініка Ристорі, транзит важливий для України в частині доходів, втім, для ЄС не менш значущий – і в контексті диверсифікації шляхів постачань.

"Ми будемо допомагати Україні виконувати рішення Стокгольмського арбітражу. А також надаватимемо підтримку у переговорах щодо транзиту після того, як завершиться поточний договір. Тобто починаючи з 2020 року", – зазначив Ристорі.

Також він повідомив, що проект будівництва газопроводу "Північний потік-2", який Росія планує прокласти в обхід території України, не сприяє диверсифікації поставок газу до Європи, тож не буде підтриманий з боку Європейського Союзу та Європейської комісії зокрема. За його словами, якщо "Північний потік-2" буде збудований, його робота порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності й вільного доступу європейських споживачів до джерел енергоносіїв.

Попередній матеріал
Клімкін: Siemens та ФРН планують запобігти запуску поставлених до Криму турбін
Наступний матеріал
У міському саду Одеси з'явилося справжнє "писанкове дерево"