'Північний потік-2'
"Північний потік-2"
UA.News

У МЗС уточнили, за яких умов РФ укладе новий газовий договір з Україною

  Це ймовірно у випадку нереалізації скандального проекту "Північний потік-2"

  У випадку невдачі із реалізацією проекту газогону "Північний потік-2" Росія буде змушена домовлятися з Києвом про новий контракт щодо транзиту газу до ЄС територією України. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає "Прямий".

  "У ЄС можуть створити рівні умови для всіх країн щодо купівлі і транзиту газу, щоб "Газпром" не користувався жодними привілеями, якими вони звикли користуватися... І після того в ЄС вже зможуть купувати газ у "Газпрому" не на нашому західному кордоні, а на нашому східному кордоні, і постачати самі собі газ через територію України. Це буде найбільш вигідний маршрут, а "Північний потік-2" – думаю, що він не буде існувати у ті терміни, які малює собі РФ. Чи буде він взагалі – не можу сказати", – прокоментувала Зеркаль.

  Також вона уточнила, чому ЄС не купує російський газ на українсько-російському кордоні, саме у місці входження газу в українську газотранспортну систему.

  "Зараз це вже не предмет розгляду у Стокгольмському арбітражі, де ми сподівалися, що це питання знайде своє вирішення. Оскільки контракти, які існують між "Нафтогазом" і "Газпромом", фіксують, що ці точки знаходяться на нашому західному кордоні", – зазначила заступник міністра закордонних справ.

  Вона додала: "Ми сподівалися, що при розгляді в арбітражі, арбітраж дозволить нам впровадити Третій енергетичний пакет і перенести ці точки, тобто передомовитись з росіянами. Але цього не вийшло, бо арбітраж сказав "ні".

  "Це питання вашого внутрішнього регулювання, питання ваших внутрішніх взаємин, і ми тут ні до чого, це не питання арбітражу", – відповіли Україні.

  Водночас, як повідомила Зеркаль, "Газпром" має резервувати собі певну кількість газу, яку збирається транспортувати через територію України, "і це, мабуть, має бути не "Газпром", а та компанія, яка буде відповідати за транспортування газу в Європу".

  Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

  Нагадаємо також, що раніше Польща, Данія, Швеція, Литва і Румунія звернулися до Єврокомісії із закликом надати письмову оцінку впливу ініційованого Росією будівництва газопроводу "Північний потік-2". У Верховній Раді зареєстрували проект постанови щодо газогону "Північний потік - 2". 

  Попередній матеріал
  Туск: "Я не в настрої, аби відзначати переобрання Путіна"
  Наступний матеріал
  У Нідерландах готують законодавче підґрунтя для покарання винних у справі МН-17 – ЗМІ