talks.su

"Північний потік-2": який екс-політик лобіює інтереси "Газпрому" і впливає на політичні еліти в Німеччині

Проект "Північний потік-2" є політико-економічним, а не суто економічним

Колишній канцлер ФРН Герхард Шредер (канцлер Німеччини від 1998 до 2005 ріку – 5.UA), який нині лобіює інтереси "Газпрому", зберігає значний вплив на політичні еліти в Німеччині. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Мені дуже складно уявити німецький уряд і пані Меркель як людей наївних. Вони розуміють всі нюанси цієї справи, але очевидно, що є і внутрішньополітичний тиск. Не будемо забувати, що пан Шредер, який є лобістом Росії в Німеччині та очолює російську компанію, це попередник Ангели Меркель, він все ще зберігає значний вплив на німецькі еліти. По-друге, мені особисто складно запідозрити пані Меркель в русофілії. Вона проявляла себе за останні роки якраз як дуже жорсткий критик Росії та Путіна особисто і неодноразово ставала на бік України в критичній для нас ситуації. Але тут відбувається збіг чинників для німецьких політиків, коли, як мені здається з мого спілкування з Німеччини, вони вважають, що вони зможуть зберегти контроль над Росією в рамках цього проекту і не дозволять використовувати його у політичних цілях. І різниця в тому, що ми вважаємо, що їм це не вдасться, а вони вважають, що їм це вдасться", – сказав Кулеба.

Він також наголосив, що проект "Північний потік-2" є саме політико-економічним: "Тут, у проекті "Північний потік-2", думаю, не йдеться про те, щоб Німеччина сварилася з Росією, відмовившись від цього проекту. Бо Німеччина сама хоче цей проект. Її ніхто не змушує його реалізувати. Інвестуються величезні гроші. Йде дуже серйозна боротьба, щоб цей проект відбувся. Але те, що цей проект не суто економічний, а політико-економічний і "політико" на першому місці, економічно на другому, – це очевидно, бо він, по суті, змінить енергетичний баланс у Європі, і це чудово розуміють країни на сході від Берліну, в тому числі Київ. Бо якщо подивитися на список країн, які висловлюють стурбованість щодо проекту, то вони всі на схід від Берліну, вони розуміють, що це створює зовсім іншу ситуацію з енергетичною безпекою в Європі, а значить те, як Росія вміє маніпулювати і використовувати газ як зброю, ні в кого, в нашій частині Європи, немає сумніву у перспективах цього проекту".

Що ще розповів Кулеба – дивіться у повному відео:

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

"Мантра про "виняткову комерційність", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", – зауважили у прес-службі НАК "Нафтогазу". При цьому український Президент Петро Порошенко висловився однозначно і назвав прихильників "Північного потоку-2" союзниками Кремля в гібридній війні.

Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
"Кульок грошей": на Волині СБУ викрила держвиконавця на хабарі у 200 тис. грн
Наступний матеріал
Німеччина хоче за рахунок реалізації "Північного потоку-2" посилити свої позиції в Європі – Кулеба

Німеччина хоче за рахунок реалізації "Північного потоку-2" посилити свої позиції в Європі – Кулеба

Кулеба: На сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2"

Порошенко: "Північний потік-2" – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії

"Що відбувається?": Трамп про підтримку "Північного потоку-2" в Європі

Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2" – реакція України

Гарантія є: Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит через Україну після запуску "Північного потоку-2"