Олексій Коротєєв та Святослав Франчук
Олексій Коротєєв та Святослав Франчук
5 канал

"Випадковий герой": у Харкові свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика

Батько врятованої дитини зізнається – півроку тому, за схожих обставин, він уже втратив дитину

У Харкові випадковий свідок пожежі витяг із вогню дворічного хлопчика. З'ясувалося, що півроку тому родина втратила іншу дитину за схожих обставин. Хто винен у пожежі – з'ясовували журналісти "5 каналу".

Дворічний Святослав зобов'язаний життям своєму рятівнику Олексію. Дякувати він ще не вміє, а на запитання "чи перелякався?", – лише посміхається. Олексій Коротєєв був на роботі, коли побачив полум'я на балконі другого поверху сусідньої п'ятиповерхівки. Чоловік кинувся на допомогу, але двері під'їзду були зачинені, тож він почав голосно гукати мешканців.

"Я у вічко подивилася – дим. Я вибігла у майці, у штанях, з ключами та телефоном. І дитина у такому самому стані. Якби на дві хвилини пізніше – ми з четвертого поверху вже не збігли. Були дуже сильні клуби диму", – згадує мешканка будинку Ольга Юрко.

За хвилину двері під'їзду таки відчинилися. На порозі стояв чоловік із обпеченою рукою. Чувся плач дитини. "Найімовірніше, це був дідусь. Він не реагував, не кидався бігти назад. Я метнувся на другий поверх. Слава Богу, що дитина була біля входу до квартири. Я його схопив та вибіг на вулицю", – розповідає рятівник.

Олексій намагався повернутися до квартири знову, аби перевірити – чи не залишився там ще хтось. Та потрапити до приміщення без спецзасобів було вже неможливо. Тоді Олексій заходився гасити вогонь.

Того дня батько Святослава – Олексій Франчук – був на роботі, а дитину залишив із 60-річним дідусем. Чому сталася трагедія – не розуміє, та зізнається – півроку тому, за схожих обставин, він уже втратив дитину. Тоді він ще мешкав із дружиною і в них було троє дітей. Малі, залишившись удома без нагляду, гралися з сірниками. Це закінчилося пожежею. Врятувати наймолодшу дитину не вдалося – померла в реанімації.

Олексій уперше заходить до квартири після пожежі – вона вигоріла майже вщент. Про причину чоловік розповідає зі слів свого вітчима, який нині перебуває в лікарні з опіками: "Він якраз у тій кімнаті спав, побачив, що ковдра димить. Спробував її винести на балкон. І, виходить, загорівся балкон".

Рятувальники вважають, що саме дії вітчима призвели до займання. "Може кваліфікуватися як необережність при палінні. Так, ми зобов'язані і будемо розглядати причину технічну, пов'язану з електропроводкою. Але зараз вже розглядаємо версію, що це необережне поводження з вогнем. Дідусь взагалі-то курив", – відзвітував заступник начальника ГУ ДСНС області Ігор Лупандін.

Пожежники, які прибули на виклик, евакуювали ще 10-х людей, зокрема й дітей, які не могли вибратися з охопленого вогнем будинку. А Олексія Коротаєва за врятованого хлопчика представили до нагороди.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
Пожежа у ТРЦ Кемерово
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Німеччина хоче за рахунок реалізації "Північного потоку-2" посилити свої позиції в Європі – Кулеба
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": барабанщик-письменник-журналіст Павло Коробчук в ефірі "5 каналу

Пожежа в таборі "Вікторія": в Одесі судять інспектора ДСНС, що виявив порушення й проігнорував їх

В Україні сьогодні надзвичайна пожежна небезпека – яких регіонів стосується

Трагедія у "Вікторії": суд відмовився зняти підозру з чиновниці міськради Одеси

Інспекція в Луцьку: популярний ТЦ "професійно впорався" із завданням пожежників

Катастрофічне прибирання: на Вінничині під час спалювання сміття загинула дитина

У Києві рятувальники з Дніпра біля мосту Патона дістали тіло жінки