Ілля Махаринець
Ілля Махаринець 5 канал

Герой зі стажем: у Білій Церкві студент врятував двох дітей з-під криги

Ілля не вперше рятує чиєсь життя – півроку тому він вже витягував з води іншу людину

18-річний хлопчина врятував двох дітей на річці Рось у Білій Церкві. Сталося це наприкінці березня: дітлахи ковзали на тонкій кризі, впали у воду і почали тонути. Рятівник – Ілля Махаринець – скромний хлопець, який навчається на тваринного технолога у місцевому університеті. Більше про героя – в сюжеті "5 каналу".

На весняних канікулах двоє братів – семи і шести років – гуляли на річці Рось у Білій Церкві. Крига вже починала скресати і вони провалилися в холодну воду. Дітлахам пощастило – їх врятували. Ілля Махаринець пригадує: близько 16-ї години він готувався до тренування на пляжі. Поруч бавилися двоє дітей – вони ковзали по кризі. За декілька хвилин юнак почув крики про допомогу.

Каже: "Я швидко побіг їм на допомогу, швидко роздягнувся, почав повзти по льоду до них. Доповз, витягнув одного, дотягнув його до самого берега. Почав тягнути другого – провалився разом з ним. Виліз, знову схопив його і виніс на берег".

Вже після того Ілля відвів врятованих до корпусу свого університету. Першу допомогу дітлахам там надали одна з викладачів та перехожа. "Вони разом почали витирати їх рушниками. "Швидка" приїхала одразу, протягом 5-7 хвилин, обкутали їх, виміряли температуру. І викликали поліцію, щоб вона супроводжувала їх до лікарні", – розповідає хлопець.

Ілля – рятівник зі стажем. Півроку тому він уже витягував з води іншу людину: "Це було на Таращанському мосту. Дідусь, років там до 70. Він теж упав з пірсу. Зібрався натовп людей, почали дивитися, щось допомагати намагалися. Я перебіг з іншої сторони річки, теж роздягнувся і витягнув його".

Він – першокурсник білоцерківського вишу, сам родом з Черкащини. В університеті пишаються таким студентом. "Ви мабуть бачили, він такий маленький, я одразу навіть і не повірила, що він може врятувати. Навіть не кожна доросла людина на це піде. А він пішов, він не побоявся, і ціною власного життя, ми дуже горді за нього", – наголошує куратор групи Світлана Поліщук.

Ілля – син учасника АТО. Вже зараз адміністрація вишу готує листи подяки батькам студента, до сільради та школи. Ректор БНАУ Анатолій Даниленко запевняє: "В нас прийнято рішення на вченій раді, є найвища нагорода – це орден. Ну і зрозуміло, виходячи з наших фінансових можливостей, ми хочемо його і преміювати".

На нагороду Іллю висуває й Державна служба з надзвичайних ситуацій. "Ілля буде заохочений правами начальника Головного управління, за свій, справді героїчний вчинок. А вже далі ми будемо подавати його на "Героя-рятувальника року", – уточнює речник ГУ ДСНС у Київській області Вікторія Рубан.

Анна Брикова, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Курсанти військово-навчальних закладів будуть отримувати пенсію в разі втрати годувальника – подробиці
Наступний матеріал
Міфічна Еллада чи казкова Туреччина: маловідомі куточки для відпочинку на травневі свята та влітку
Loading...

На Київщині відкрили навчально-тренувальний центр домедичної допомоги

Показова "пожежа" в Ocean Plaza: київські рятувальники взялися перевіряти ТРЦ

Пожежа в таборі "Вікторія": в Одесі судять інспектора ДСНС, що виявив порушення й проігнорував їх

ТРЦ, готуйтесь: Кличко доручив обстежити усі комплекси на відповідність нормам пожежної безпеки

"Найголовнішого очима не побачиш": у Києві арт-проект збирає кошти для онкохворих діток

Вчаться жити повноцінно: у Броварах відкрили пекарню для дітей із синдромом Дауна