'Показова' пожежа в 'Ocean Plaza'
'Показова' пожежа в 'Ocean Plaza' 5 канал

Показова "пожежа" в Ocean Plaza: київські рятувальники взялися перевіряти ТРЦ

Показова перевірка в цьому ТРЦ – перша у Києві, а загалом у столиці – півтори сотні об'єктів такого типу

До перевірки місць масового скупчення людей узялися рятувальники – мають завітати до тисяч торгово-розважальних центрів. У Києві з самого ранку приїхали до ТРЦ "Ocean Plaza". З ними і кореспондент "5 каналу".

Шоста ранку, біля одного з київських торговельно-розважальних комплексів мерзне група журналістів. Усередині – останні підготування працівників ДСНС, які від п'ятниці розпочали перевірку місць масового скупчення людей по всій Україні. Насамперед до уваги беруть…

"Наявність та утримання шляхів евакуації, наявність та забезпеченість системами протипожежного захисту, забезпеченість об'єктів первинними засобами пожежогасіння", – перераховує заступник начальника управління пожежної безпеки ДСНС України Олександр Чекригін.

Показова перевірка в цьому ТРЦ – перша у Києві, а загалом у столиці – півтори сотні об'єктів такого типу. З огляду на нещодавню трагедію в російському Кемерові, рятувальники спочатку демонструють, як відбуватиметься евакуація у разі пожежі в кінотеатрі. "Припиняється фільм, повністю. Відключається система, вмикається світло, ми просимо спокійно, без паніки, залишати зал через виходи", – пояснює працівник ТРЦ Руслан.

Далі – демонструють роботу датчиків диму та показують контрольну кімнату, в якій спеціальне обладнання фіксує усі непередбачувані ситуації, пов'язані з вогнем. Заключний етап перевірки – імітація пожежі на паркінгу. Заради цього до місця події пригнали одразу кілька пожежних машин. На парковці комплексу підпалюють гору картонних коробок – імітуючи займання.

Спочатку спрацьовує автоматична система пожежогасіння, далі – за справу беруться самі вогнеборці. Фахівці зазначають, що з невеликим займанням впоратися можна ще до прибуття пожежників, якщо на об'єкті є засоби для гасіння. До речі, через їхню відсутність накладають штрафи – від 34 до 170 грн. Утім, за недотримання правил безпеки ця сума невдовзі може зрости.

"Цей процес пройшов погодження з центральними і місцевими органами влади, і проект внесення змін до закону уже знаходиться у Верховній Раді. Мінімальний штраф буде збільшено мінімум в сто разів", – наголошує голова ДСНС Микола Чечоткін.

Окрім торговельно-розважальних центрів, по всій Україні також перевірять і лікарні, дитячі садки та інші соціальні об'єкти. Загалом же таких – понад 33 тис.

Петро Троць, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Масштабна пожежа у Броварах: як горіли склади з паливом – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Збори Паралімпійської збірної України – відео
Наступний матеріал
Брифінг голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка – відео

У столиці на вулиці Стеценка згоріли одразу чотири маршрутки

У Києві в підземному паркінгу згоріли два автомобілі – ДСНС

Пожежа в таборі "Вікторія": в Одесі судять інспектора ДСНС, що виявив порушення й проігнорував їх

Задимлення у підземці: в Києві перекрили одну зі станцій метро – оновлено

Хто винен у трагедії в Кемерові: керівника ТЦ та охоронця вже арештували

"Потрібна безпека, а не штрафи": Кабмін доручив перевірити безпеку ТРЦ, шкіл та дитсадків