Протипожежні навчання в Одесі
Протипожежні навчання в Одесі 5 канал

"Три дзвоники": в Одесі діти за сигналом евакуювалися зі школи

В Одеських школах розпочали практичні заняття із цивільного захисту. Дітей вчать боротися з вогнем, самостійно робити захисні пов'язки та викладають основи домедичної допомоги

Основна відмінність від звичайних уроків – замість вчителів школярам викладають їхні однолітки. Протягом місяця вихованці "Школи безпеки ДСНС" мають відвідати декілька десятків закладів. Як тривають ці уроки – бачила Ольга Дунська. 

Перші реанімаційні дії під час зупинки серця, як допомогти при опіках та переломах, як забинтувати рану – цьому на практиці вчать школярів їхні однолітки. Своєрідний вишкіл проводять вихованці школи безпеки Держслужби з надзвичайних ситуацій. Усе показують під пильним наглядом лікарів.

"Ми використовували підручні засоби, бо ніхто з нас не ходить з аптечкою по місту, не йде на море з аптечкою. Викликають "швидку", але ті 10 хвилин, поки вона приїде – це час, який для потерпілого дуже важливий. За ці 10 хвилин потрібно врятувати людині життя", – розповідає лікар-методист обласного центру екстреної медичної допомоги Анжеліка Басаковська.

У кабінеті поруч 15-річний Артем розповідає, як за лічені хвилини зробити ватно-марлеву пов’язку. В разі пожежі вона здатна врятувати життя.

"Я шила цю пов'язку вперше. Вона потрібна для того, щоб одягати її при пожежі, аби дим не потрапив у легені", – пояснює учениця 6 класу Дана Бикова.

Під час уроків у школі лунають три дзвоники – це повідомлення про пожежу. Тож школярі хутко вибігають на подвір’я. За легендою навчань, три учні злякалися пожежі та залишилися на другому поверсі школи. Вогонь зруйнував сходи, тож евакуювати дітей треба через вікно. Чи вдалося – дізнайтеся в сюжеті:

 

Мета таких занять – навчити учнів правильно діяти в разі надзвичайної ситуації. У школах Одеси вони вже стали традиційними. Окрім пожежної безпеки, інструктори показують ровесникам, як треба поводитися під час терактів або початку бойових дій.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Максимом Нефьодовим та Лілією Гриневич
Наступний матеріал
Контрактні ціни щодо закупівлі у польської компанії Wtorplast БМП-1АК будуть відкриті – Пашинський