ТЦ ілюстративні фото
ТЦ ілюстративні фото 5 канал

"У гонитві за гривнею про людей забувають": яка ситуація з пожежною безпекою по Україні

Під час перевірок норм протипожежної безпеки інспектори виявили 15 тисяч порушень по всій Україні. Про це на засіданні уряду відзвітували рятувальники

За перевірки місць масового скупчення людей узялися два тижні тому після пожежі в російському Кемерові. За цей час встигли оглянули майже 1,5 тисячі об'єктів: розважальних закладів, лікарень, а також школи і дитячі садочки. Яких правил протипожежної безпеки не дотримуються найчастіше – з'ясовувала Анна Мірошниченко. 

Під пильним оком інспекторів нині 30 тисяч об'єктів масового скупчення людей по всій Україні. Перевіряють 4 тисячі торговельно-розважальних центрів, майже 2 тисячі лікарень і понад 25 тисяч дитсадків і шкіл. Порушень купа, кажуть у ДСНС.

У найбільших штрафниках – заклади Донецької, Сумської та Тернопільської областей. 37 об'єктів уже не склали іспит на техніку безпеки, тож їх можуть закрити. Хтось ще намагається домовитися.

"Надходять телефонні дзвінки з пропозиціями за певну винагороду повирішувати питання щодо лояльного ставлення під час проведення перевірок. Це або діють групи шахраїв уже, або ті, хто хоче скомпрометувати службу. Тому прошу звертатися або на телефон довіри, або до правоохоронних органів", – зазначив голова ДСНС Микола Чечоткін.

Найчастіші порушення на об'єктах, кажуть рятувальники – це захаращені або неправильно облаштовані шляхи евакуації, а також несправні системи пожежного оповіщення. За це вже оштрафували понад тисячу закладів.

Прем'єр радить штрафувати і надалі, а злісних порушників – закривати.

"Людина приходить у магазин, кінотеатр, торговельний центр і має відчувати безпеку. Елементарно вогнегасників немає, зате гроші вони беруть справно. У гонитві за гривнею забувають про людей. У гонитві за гривнею вони забувають про людські життя!" – обурений Володимир Гройсман.

Тривають перевірки і в столиці. У двох великих торговельно-розважальних центрах виявлені порушення, небезпечні для життя. Йдеться про Dreamtown та "Магелан". У першому такі висновки ДСНС поки що не прокоментували, а в "Магелан" від самого ранку вже міський голова навідався разом із головним пожежником Києва. Попередня оцінка –"задовільно".

ТЦ ілюстративні фото
ТЦ ілюстративні фото5 канал

Але торговий центр уже виправляється після перевірок і зауважень, кажуть рятувальники.

"У дитячій зоні зробили окремі виходи, яких не було, є доступ до пожежних кранів", – каже начальник відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС Києва Сергій Карпенко.

А ще в торговельному центрі тепер є відповідальні за певні зони. Це ті люди, які стежать, щоб шляхи евакуації були, приміром, не захаращені. А ось дитяча зона на третьому поверсі ТРЦ залишається небезпечною. Ковролін на підлозі може вмить спалахнути під час пожежі. Власникам уже про це повідомили. Мають недолік усунути.

Анна Мірошниченко, Наталія Юрчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

Попередній матеріал
На сьогодні не можна говорити про нову Карибську кризу у відносинах США з Росією – блогер
Наступний матеріал
Підняття рівня води в річках: як бійці зміцнюють стратегічні понтонні переправи в АТО