Храм у Черкасах
Храм у Черкасах 5 канал

Інспекція перед Великоднем: що відбувається з пожежною безпекою у храмах Черкас

У Черкасах рятувальники перевірили пожежну безпеку в церквах. Там оглянули 90% храмів області. Що виявили – дивіться далі

Уже цієї неділі тисячі вірян підуть до церков святити великодні кошики, навіть не підозрюючи, що святе місце може бути небезпечним. У разі пожежі від вогню можна врятуватися не в усіх храмах.

Свято-Михайлівський Собор у Черкасах здатен вмістити 12 тисяч вірян. Саме з цього храму розпочинається рейд рятувальників. Але перевірку не пройшов вогнегасник.

"Дата останньої перевірки – вересень 2015 року. Технічне обслуговування повинне проводитися один раз на рік. Це означає, що він на даний момент є непридатним", – коментує інспектор ДСНС України в Черкасах Світлана Атамась.

Вогнегасник
Вогнегасник5 канал

Питання вогнеборці мають і до аварійних виходів. Один наглухо зачинений засувами, інший перекритий триметровим хрестом. А от чи працюють евакуаційні виходи храму, парафіяни не знають.

Натомість у Свято-Троїцькому кафедральному соборі ситуація ліпша. Аварійні виходи відкриті під час служби, вогнегасники – в доступному місці і пройшли перевірку.

Загалом, рятувальники перед Великоднем уже перевірили 90% церков і соборів області.

"Як показує практика, вогнегасники перебувають там, де їх неможливо знайти. У ході перевірки усуваються недоліки. Можна зробити висновок, що культові споруди нашої області, перевірки на яких уже пройшли, в принципі відповідають вимогам пожежної безпеки", – каже інспектор відділу УДСНС у Черкаській області Сергій Гладун.

Храм у Черкасах
Храм у Черкасах5 канал

Рятувальники нагадують: про запасні виходи та вогнегасники парафіянам слід дізнатися заздалегідь. Крім того, обережно поводитися зі свічками.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси," 5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

Попередній матеріал
Журналісти "5 каналу" з'ясували, чому найпотужніший у світі літак "Мрія" майже два роки не мав контрактів
Наступний матеріал
Чому Україна традиційно неготова до весняної повені: інтерв'ю з Геннадієм Зубком – "Інформаційний вечір"