Пожежний вихід

"Замикають пожежні виходи": як іще торгівельні центри порушують правила безпеки

Через жадібність окремих власників відвідувачі можуть наражатися на небезпеку

"Ми маємо розуміти, що на сьогодні проблематика (трагедії в Кемерово – ред.) теоретично може бути і в Україні. Зараз ми чекаємо звіт від ДСНС, будемо на це реагувати і дуже важливо підійти до таких питань, де були гарантійні листи, в яких забудовник при вводі в експлуатацію мав всі проблеми розв'язати", – розповів радник міського голови Києва, нардеп Дмитро Білоцерковець в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі".

Він наголосив, що в разі виявлення порушень наполягатимуть на закритті таких закладів. "Незважаючи на те, що перевірки зараз заборонені, виходячи з тих реалій, які є, потрібно все це перевіряти та робити на цьому акцент не лише в столиці, а й у кожному місті нашої країни", – сказав він.

Повну версію розмови дивіться тут:

Серед розповсюджених порушень – відсутність схеми евакуації або закритий на замок пожежний вихід. "Це проблема, оскільки туди потрібно додатково поставити людину, потрібно додатково прибирати. І деякі торгові центри закривають пожежні виходи. За результатами перевірки такі торгові центри виявлятимуть і штрафуватимуть", – наголсив нардеп.

Він додав, що Віталій Кличко доручив провести необхідні перевірки стосовно підготовленості торговельних центрів. Але потрібно розуміти, що ця тематика завжди була дуже корупційною, бо "пожежники" брали великі хабарі під час вводу в експлуатацію приміщень. Вони або чіплялися до чогось, що навіть не було принциповим, або, навпаки, не помічали. "І при вводі в експлуатацію йшли таким шляхом: ДСНС казало – тут у вас щось не так. І забудовник надає лист, що він це все виправить. І на цьому все закінчувалося, оскільки потім ніхто нічого не робив, лист залишався листом, а ДСНС знімала з себе відповідальність", – розповів він.

"Саме тому, розглядаючи трагедію в Кемерово, не треба дивитися, в якій країні це сталося, адже люди загинули через недбалість працівників як будівельного центру, так і, можливо, через порушення при його будівництві. Ми маємо зробити все, щоб в Україні такого не було", – підсумував Білоцерковець.

Дивіться фотогалерею за темою:

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
Пожежа у ТРЦ Кемерово
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа катування майданівців: екс-чільник харківського "Беркуту" не з'явився на суд
Наступний матеріал
Боремося за відновлення зору: у Дніпрі рятують сапера, що підірвався під Авдіївкою

Не переплутали: експертиза підтвердила ДНК загиблих у "Вікторії" дітей

У Хмельницькому горів гуртожиток: евакуювали понад 100 студентів

Пожежа в таборі "Вікторія": в Одесі судять інспектора ДСНС, що виявив порушення й проігнорував їх

Задимлення у підземці: в Києві перекрили одну зі станцій метро – оновлено

Хто винен у трагедії в Кемерові: керівника ТЦ та охоронця вже арештували

Трагедія в Кемерові: Росія шукає український слід – експерт