5 канал

"На трагедіях вчаться": як минула перевірка торговельних центрів Києва на пожежну безпеку

З наступного тижня у столиці розпочнуть перевірку безпеки в торговельно-розважальних закладах, але вже тепер власники великих ТЦ заповзялися демонструвати протипожежні системи своїх приміщень громадським активістам і журналістам

У торговельному центрі Dreamtown імітують пожежу. Після сигналу громадяни повинні негайно залишити заклад через усі можливі виходи. Нас запевняють, що дверей тут майже сотня і через них можна легко евакуюватися.

За словами власника торгового центру, після того як починає лунати оголошення, всім відвідувачам потрібно менш як 10 хвилин, аби покинути заклад. Далі для демонстрації спалюють один із датчиків вогню. Датчик реагує, тож вода заливає підлогу.

Під час справжньої пожежі миттєво зникає світло. Під час навчальної – система електропостачання працює. Аварійні двері повинні відчинитися автоматично, адже їх стримує електронний механізм. Та поки електрика працює, перевірити, чи відчиняються двері за потреби, нам так і не вдалося.

"Вся система розблокується автоматично. Електромагнітні замки спалахують зеленим", – переконує будівельник торговельного центру Юрій Глава.

Окремою системою гасіння в закладі оснащений і кінотеатр, що на третьому поверсі. Тут нам демонструють головне – як вийти з кожного залу. Та переконують, що двері аварійних виходів відчинені не лише сьогодні для журналістів, а завжди.

Якщо двері несподівано виявляться зачиненими, їх можна буде вибити, кажуть у торговельному центрі. "Їхні механічні характеристики не такі міцні, і люди тут не залишаться", – запевняє будівельник торгового центру Юрій Глава.

За такою ж системою працює й інший столичний торговельний центр – Gulliver. Тут наголошують: для відвідувачів головне – одразу ж вийти на вулицю і не намагатися самостійно гасити пожежу.

"Вода – це ймовірність пошкодження електричним струмом. По-друге, залежно від типу вогнегасника людина теж може постраждати. Вам просто потрібно покинути приміщення якомога швидше", – каже технічний директор Gulliver Олександр Дриг.

Персонал закладу також ознайомлюють із правилами протипожежної безпеки. Правда, пригадують їх не всі.

А експерти наголошують: навіть якщо працює протипожежна система, вона не завжди допоможе врятуватися. Завадити порятунку може нагромадження у проходах торгових точок або ж легкозаймисті матеріали.

"Жодна наша перегородка, яка обшита звукоізоляцією і пластиком, не простоїть довше 15 хвилин", – пояснює архітектор Віктор Глеба.

Уже з 3 квітня у столиці розпочнуться перевірки торговельних центрів. Результати перевірок оприлюднять, а порушників оштрафують. Щоправда, лише на 1,5 тисячі гривень.

Олена Бережнюк, Юрій Усік, Антон Андрющенко, "5 канал"

Нагадаємо, 25 березня вдень у торговельно-розважальному центрі "Зимова вишня" в російському Кемерово спалахнула пожежа. Через це обвалилися два з трьох кінозалів у будівлі. За останніми даними, в торговому центрі російського Кемерово загинули 64 особи, 15-х з них уже упізнали родичі. Серед загиблих – багато дітей. Ще близько 40 осіб визнані потерпілими внаслідок пожежі. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
Пожежа у ТРЦ Кемерово
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Броньовані кіборги": бійці АТО демонструють, як українські танки "у наступ йдуть"
Наступний матеріал
Замість того, щоб ремонтувати дороги, місцеві чиновники тримають виділені гроші на рахунках – Омелян