Зінаїда Цвірінько
Зінаїда Цвірінько 5 канал

Трагедія у "Вікторії": суд відмовився зняти підозру з чиновниці міськради Одеси

Адвокати Зінаїди Цвірінько кажуть: не розуміють, у чому саме полягала службова недбалість підзахисної

У п'ятницю, 13 квітня, адвокати в суді вимагали скасувати підозру колишній заступниці Одеського міського голови Зінаїді Цвірінько. Чиновниці закидають службову недбалість, яка призвела до загибелі трьох дітей внаслідок пожежі в таборі "Вікторія", нагадує "5 канал". 

Захисники посилалися на зміни у Кримінально-процесуальному кодексі, які набули чинності 15 березня. Згідно з ними, доки справу не передали до суду, підозру можна оскаржити.

На думку адвокатів, Зінаїда Цвірінько не могла знати, що директор табору вирішить заселити дівчат у дерев’яні будівлі, а не кам'яні. Крім того, захисники не розуміють, у чому саме полягала службова недбалість. Тому вважають це підставами для скасування підозри.

"Ті шість чи сім департаментів, діяльність яких я координувала, комунальні підприємства, мають у своєму складі більш як 400 об’єктів таких, як "Вікторія". Їхню діяльність контролюють департаменти й управління. Я жодним чином не хочу піти від відповідальності, але не хочу відповідати за те, що я справді не зробила, не допобачила тощо", – каже підозрювана.

Прокурори ж наполягали, що підозру оголошували задовго до запровадження змін у Кримінально-процесуальному кодексі, тож просили залишити її чинною.

"Цвірінько не вжила достатніх заходів, спрямованих на припинення заселення дітей до табору "Вікторія", знаючи, що обладнання системи гасіння пожежі не виведені на пульт, не укладені договори на обслуговування систем пожежогасіння", – заявив прокурор Одеської обласної прокуратури Роман Чередник.

Заслухавши сторони, служителі Феміди підтримали сторону обвинувачення та відхилили клопотання адвокатів.

Як повідомляв 5.UA, в Одесі в ніч на 16 вересня загорівся один з корпусів дитячого табору "Вікторія". Вогонь повністю знищив один із дерев'яних корпусів. У момент загоряння там перебували 42 дитини. Дітей евакуювали, однак трьох із них врятувати не вдалося. Загиблі дівчатка – це 8-річна Софія Мазур, 9-річна Настя Кулинич і 12-річна Сніжана Арпентій.

Усе, що відомо про трагедію, можна прочитати в детальному лонгріді за посиланням. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Трагедія у Кемерово: як ТЦ перетворився на смертельну вогняну пастку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
Пожежа у ТРЦ Кемерово
/
Пожежа у ТРЦ Кемерово
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Угорщина поставила питання безпеки України в залежність від освітнього питання – Гриневич
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": український режисер Марися Нікітюк в ефірі "5 каналу
Loading...