5 канал

"Не наші діти": в Одесі ексгумували тіла дівчаток, загиблих у пожежі в таборі "Вікторія"

Останки трьох дітей, загиблих під час пожежі в таборі "Вікторія", ексгумують, аби провести повторну ДНК-експертизу. На цьому наполягли батьки загиблих. Вони підозрюють, що під час поховання сталася помилка

У понеділок, 12 лютого, на Західному кладовищі Одеси ексгумували тіла двох дівчат, аби доправити їх на незалежне судово-медичне дослідження. 

Декілька тижнів тому батьки 8-річної Соні Мазур звернулися до прокуратури, щоб отримати дозвіл на ексгумацію. Результати генетичноï експертизи у батькiв викликають сумнiви. Вони впевнені, що тiла дiтей переплутали. Тож ексгумацiю проводять, аби вiдправити ïх на повторну експертизу в Харків.

У Соні не було частини зубів, а ось у результатах експертизи вони вказані, розповідають батьки дівчинки.

"В описі судмедексперта вказані зуби, яких не має бути на верхній щелепі. Якщо чесно, я вже нікому в цьому житті не вірю після того, що з нашими дітьми сталося. Через це хочемо дізнатися правду", – кажуть батьки загиблої Соні Олексій та Ольга Мазур.

Адвокат родин загиблих озвучує версію, що судмедексперти могли переплутати останки жертв трагедії.

"Це порушення процедури. Такий висновок ми зробили після поховання, бо експертизи були проведені в листопаді", – каже адвокат родин загиблих дітей Тетяна Сягровець.

Натомість судмедексперти наголошують, що така плутанина неможлива. Зокрема, щодо зубів Софійки.

"Молочні видалили, а коли м'які тканини обгоріли, кості теж, то оголилися постійні зуби Софії. Нам ніхто не ставив цих запитань, ми на них не відповідали. Ці останки тіла були обгорілі. Туди нічого не можна було ані додати, ані забрати", – пояснює начальник Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Григорій Кривда.

Аби така експертиза не заважала слідству, для процедури ексгумації виділили окреме провадження.

"Щоб це не було в одному кримінальному провадженні й не могло вплинути на строки, аби відправити основний обвинувальний акт до суду проти директора", – пояснила речниця Одеської обласної прокуратури Інна Верба.

Результати експертизи стануть відомі не раніше, ніж за місяць. Якщо побоювання батьків загиблих підтвердяться, вони позиватимуться до суду на одеських судмедекспертів. Натомість ті, зі свого боку, погрожують адвокату скаргою до дисциплінарної комісії.

 

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": парамедик та волонтер Іван Звягін в ефірі "5 каналу" о 22:00
Наступний матеріал
За 18 років правління Путін реалізував низку ефективних дій щодо послаблення ЄС та НАТО – Огризко
Loading...