"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Експерт пояснив, чому інтереси України та США щодо "Північного потоку-2" збігаються

Володимир Фесенко не виключає, що Україні вдасться зупинити шкідливий для енергетичної безпеки проект "Північний потік-2"

Інтереси Сполучених Штатів та України стосовно будівництва газогону "Північний потік-2" збігаються. Про таке в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заявив голова правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Чому американці зацікавлені, щоб не було цього газогону? Це бізнес. Тобто не тому, що хочуть допомогти нам. Але в цьому питанні наші інтереси збгаються з американськими. Американці хочуть більше свого зрідженого газу продавати на європейський ринок", – пояснив експерт.

На противагу Володимир Фесенко наводить приклад Німеччини, яка дала дозвіл на спорудження газопроводу.

"Німецькі чиновники кажуть, цитую: "Це не рішення німецького уряду, це рішення німецького бізнесу". Вони (Німеччина – ред.) хочуть диверсифікацію на ринку газу – щоб там були і американці, і росіяни, і врешті-решт ціна на газ була меншою. І по газогонах так само. Вони хочуть, щоб і український газогон зберігався, але кажуть, що це сигнал для нас. Потрібна модернізація нашої труби, є ризики. Певно є, її ще в радянські часи будували. Її треба модернізувати. І для цього потрібен міжнародний консорціум. На жаль, тут цинічні інтереси бізнесу переважають", – зазначає співрозмовник.

Утім, він не виключає, що Україні вдасться зупинити шкідливий для енергетичної безпеки проект "Північний потік-2".

"Справді, є важливий тактичний момент для нас – зіграти на цьому полі європейського законодавства. Якщо це вдасться – це буде наш виграш. Єдина проблема, на мій погляд, що зараз головує Австрія. Вона з Росією, на жаль, заграє", – каже експерт.

Докладніше – дивіться у відео: 

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що "Північний потік-2" – це політичний хабар Німеччині за лояльність до Росії.

 

Попередній матеріал
Ексклюзивний репортаж із визволеного селища Золоте-4: як налаштовані бійці ООС та місцеві мешканці
Наступний матеріал
МЗС закликає українських інвесторів судитися з РФ у міжнародних судах
Loading...