Юрій Крисін

Справа Крисіна: суд визнав незаконним закриття ГПУ справи про вбивство журналіста Веремія

Водночас суд відмовилися долучити до справи відео, на якому видно, як Крисін та інші тітушки добивали журналіста В'ячеслава Веремія битками

Судові дебати у справі організатора тітушок під час Майдану Юрія Крисіна відбудуться 13-го червня. Саме тоді Апеляційний суд Києва має вирішити чи змінювати йому вирок.

Вирок оскаржують прокурори – вважають, що 4 роки умовно для Крисіна занадто м'яке покарання, тож просять 6 років за ґратами. Під час нинішнього засідання судді долучили до матеріалів справи ухвалу Печерського райсуду Києва, в якій Феміда визнає незаконним закриття справи проти Крисіна за статтею умисне вбивство.

Натомість відмовилися долучити до справи відео, на якому видно, як Крисін та інші тітушки у 2014-му добивали журналіста В'ячеслава Веремія битками, після того як він лежав на землі з вогнепальним пораненнями. А також не стали допитувати кількох свідків, серед яких Сергій Чемес – права рука Крисіна. Натомість понад годину судді зачитували характеристики Крисіна.

"Визнання ним вини і в подальшому так зване "щире каяття" ми вважаємо вимушеним під тягарем тих доказів, беззаперечних доказів його вини, які були встановлені у ході досудового розслідування", – наголосила прокурор ГПУ Людмила Гетьман.

"Прокуратура вказала в обвинувальному акті, можете подивитися, це обставини, що пом'якшують покарання Крисіна – "щире каяття", "активне сприяння розкриттю злочину". Обставини, що обтяжують покарання – "не встановлено". Це обвинувальний акт офіційний, який був поданий, це основний документ у кримінальному проваджені, на підставі якого суддя мав приймати рішення", – зазначив Ігор Василенко, адвокат Юрія Крисіна.

Нагадаємо, Юрію Крисіну закидають причетність до вбивства журналіста В'ячеслава Веремія 2014-го. Шевченківський суд столиці понад три роки слухав цю справу в закритому режимі і визнав Крисіна винним у хуліганському нападі та присудив 4 роки умовно.

Попередній матеріал
Росія намагається нацькувати учасників "Нормандського формату" одне на одного – Снєгирьов
Наступний матеріал
Перевірка "плівок Онищенка" засвідчить, що це маячня – аналітик

Суд відмовився надати організатору тітушок Крисіну державну охорону

Справа Майдану: жоден адвокат тітушки Шадрова не прийшов до суду

Верховний суд Білорусі засудив українського журналіста Шаройка до 8 років тюрми

Звинувачення проти Мартиненка направлено до суду

Обвинувальний акт стосовно двох екс-беркутівців направили до суду – ГПУ

В Україні заґратували француза на 6 років за підготовку терактів на Євро-2016