Юрій Крисін

Суд відмовився надати організатору тітушок Крисіну державну охорону

Адвокат наголошував, що є загроза життю Крисіна, проте суд зазначив, що доки обвинувачений перебуває під вартою, у таких заходах немає потреби

Апеляційний суд Києва відхилив прохання адвоката Юрія Крисіна щодо проведення судових засідань у закритому режимі та наданні Крисіну державної охорони у справі тітушок, які катували та вбивали активістів Революції Гідності. Адвокат наголошував, що є загроза життю Крисіна, проте суд зазначив, що доки обвинувачений перебуває під вартою, у таких заходах немає потреби.

На засіданні був присутній і захисник, якого Крисіну безоплатно надала держава, проте підсудний відмовився від його послуг, пояснивши, що 25 квітня, нарешті, підписав угоду про свій захист із адвокатом Тетяною Гнатюк. Про це повідомляє "5 канал".

Судді зачитали текст поданої апеляції, яка оскаржує вирок Шевченківського райсуду про призначений підсудному умовний термін. Прокурори просять покарання Крисіну у вигляді шести років позбавлення волі, а потерпілі клопочуть про сім років за ґратами. 

"Не погодившись із вироком суду, прокурор Генеральної прокуратури Гетьма, представник потерпілої Веремій – адвокат Дейнека, представники потерпілої Кирилаш – адвокати Закревська та Дикань подали апеляційні скарги подібні за змістом, в яких, з урахуванням наступних змін до апеляційних скарг, просять скасувати вирок Шевченківського районного суду міста Києва від 22 грудня 2017 року та ухвалити новий, яким Крисіна визнати винним у вчиненні злочину та призначити йому покарання, яке він повинен відбувати реально", – зачитав суддя Микола Ященко.

"Суд надає можливість сторонам обстоювати свою позицію, яка була заявлена, зокрема, і стороні обвинувачення, передусім, і представникам потерпілих, які подали свої апеляційні скарги. В доповнення до них, на підтвердження аргументів, які ми наводимо, ми просимо суд дослідити певні матеріали і також допитати певних осіб", – розповів прокурор Олексій Донський.

Прокурор зазначив, що очікує "змагального процесу", в якому доведеться переконувати суд, що вирок першої інстанції є "незаконним і безпідставним".

Через прохання адвоката підсудного дати час на вивчення матеріалів справи засідання відтермінували на 23 травня.

Як повідомляв 5.UA, Шевченківський райсуд Києва визнав Крисіна винним у вбивстві журналіста газети "Вєсті" В’ячеслава Веремія під час Революції Гідності в лютому 2014-го. Однак присудили йому 4 роки умовно, з випробувальним терміном 2 роки, з огляду на пом'якшувальні обставини.

Дивіться також:

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання суду Києва у справі про держзраду Януковича: має розпочатися стадія дебатів – трансляція
Наступний матеріал
Українські військові оприлюднили відео з наслідками обстрілу Троїцького

Адвокати Крисіна вкотре не прийшли на засідання, суду урвався терпець

Справа Майдану: жоден адвокат тітушки Шадрова не прийшов до суду

Вбивство "беркутівців": що відбувалося на суді у справі Бубенчика

Інтерпол у Франції спіймав організатора "тітушок" часів Майдану

Убивство беркутівців: Луценко заявляє про "неправильну кваліфікацію дій" Бубенчика

Вбивство беркутівців: як у суді розглядають справу проти майданівця Бубенчика