5 канал

"Кожного ката чекає розплата": в Києві марш активістів нагадав про дії "тітушки" Крисіна

На чергове засідання суду Юрій Крисін знову не з'явився і пояснив це "можливою загрозою своєму життю"

Близько сотні активістів чекали під Дарницьким судом Києва на Юрія Крисіна, якому закидають викрадення та катування майданівців у січні 2014 року. У цій справі 15 березня мало відбутися підготовче засідання, передає кореспондент "5 каналу" з місця подій. 

За годину до початку засідання близько 100 активістів зібралися біля залізничного вокзалу "Дарниця" та звідти маршем пройшли до будівлі суду. Учасники акції вигукували гасла "Кожен кат має бути покараний" та "Крисіна за грати", тримали в руках плакати і фаєри.

Це саме ті активісти, які пообіцяли контролювати всі судові провадження, в яких фігурує "тітушковод" Юрій Крисін, зауважила журналіст. 

Під час першої спроби провести підготовче засідання у справі активісти влаштували під будівлею суду "коридор ганьби" для Крисіна, закидали його сніжками та заплювали. 1 березня Юрій Крисін не з'явився на апеляцію у справі, тож активісти завітали під стіни його приватного будинку.  

А сьогодні, 15 березня, Юрій Крисін знову не з'явився в Дарницький райсуд Києва, де слухали справу про викрадення та катування активістів у січні-лютому 2014 року. 

Підозрюваний свою неявку пояснив "можливою загрозою своєму життю". Крисін також подав клопотання до суду щодо забезпечення охорони та проведення судового засідання в режимі відеоконференції. Однак цього прохання суд не підтримав.

Водночас, задовольнила Феміда клопотання прокуратури – застосувати до Крисіна примусовий привід.

Крім того, через відеозв'язок допитали сьогодні іншого обвинувачуваного в цій справі – Сергія Чемеса. Детальніше про перебіг засідання – далі у відео: 

 

Як відомо, організатору банд "тітушок" Юрію Крисіну та його правій руці Сергію Чемесу інкримінують викрадення та катуванння Владислава Іваненка 21 січня 2014 року, закидання вибухівкою барикад на вулиці Прорізній та вбивство журналіста В'ячеслава Веремія 18 лютого 2014 року. Прокурори кажуть, що в Чемеса, на відміну від Крисіна, є пом'якшувальні обставини.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Представлення голови Національного банку України Якова Смолія – відео
Наступний матеріал
Науковці з'ясували секрет дивної форми черепів середньовічних європейських жінок