В'ячеслав Веремія
В'ячеслав Веремія відкриті джерела

Вбивство журналіста Веремія: одного з фігурантів справи засудили – умовно

Під час винесення вироку суддя проігнорував той факт, що Крисін має непогашену судимість

У п'ятницю, 22 грудня, Шевченківський суд Києва виніс рішення у справі вбивства журналіста В'ячеслава Веремія у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року під час подій Євромайдану. Одного з підозрюваних у справі Юрія Крисіна засудили на два роки умовно.

У разі порушення порядку умов відбування строку йому загрожує 4 роки в'язниці, повідомляє кореспондентка "5 каналу".

Як відомо, Крисіну закидають організацію групи людей, які вчинили напад на автомобіль таксі, де саме перебував журналіст газети "Вести" В'ячеслав Веремій. За даними слідства, Крисін разом з іншими людьми бив журналіста битками.

Під час винесення вироку суддя проігнорував той факт, що Крисін має непогашену судимість за статтею Кримінального кодексу про незаконне зберігання боєприпасів. А 2010 року - судимість за ненавмисне вбивство. 

Водночас, суддя врахував пом'якшувальні обставини. Зокрема, нагадав, що Крисін – порядний сім'янин, батько двох малолітніх дітей, а також законослухняний громадянин. Після оголошення вироку суддя покинув залу суду під крики "Ганьба". 

Дружина загиблого уже повідомила, що подаватиме апеляцію. 

"Звичайно, ми чекали і сподівалися на інше рішення, тому що за всіма ознаками тут має бути інший вирок суду. Це всі розуміють, у принципі. Але, зважаючи на те, як цей процес йшов і на яких позиціях обвинувачений, ми передбачали, що буде така ситуація. Тому обов'язково буде апеляція. Будемо далі боротися", – каже дружина загиблого Світлана Кирилаш. 

"Разом з тим, призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном. Враховуючи викладене, сторона обвинувачення вважає, що даний вирок у цій частині є незаконним, оскільки призначено фактично покарання без відбування у місцях позбавлення волі. У зв'язку із неправильним, на нашу думку, застосуванням кримінального закону, буде внесено апеляційну скаргу", - коментує рішення суду прокурор ГПУ Людмила Гетьман. 

Крисін визнає себе винним лише у хуліганстві. А от коментувати вироку суду підозрюваний та його адвокат відмовилися.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Виступ Президента з нагоди сторіччя дипломатичної служби України – відео
Loading...