5 канал

Убивство журналіста Веремія: активісти влаштували "тітушці" Крисіну "коридор ганьби"

На підготовче засідання у резонансній справі прийшли кілька десятків людей, утім, до крихітної судової зали вмістилися лише учасники процесу та журналісти.

Головні фігуранти – організатор банд "тітушок" Юрій Крисін та його права рука Сергій Чемес. Їм, зокрема, інкримінують викрадення та катуванння Владислава Іваненка 21 січня 2014 року. Біля станції метро "Петрівка" на чоловіка напали представники "Оплоту".

"Почали бити. Я впав біля машини. Мене дістали з-під авта, заломали руки, удвох поставили обличчям донизу та повели до автобусу", – пригадує Владислав Іваненко.

Потерпілого вивезли на околицю Києва і в наметі передали його в руки "тітушкам", а ті продовжували знущатися, погрожували вбити, допитували на камеру та змушували зізнатися, що Іваненко причетний до Автомайдану. Саме Сергій Чемес – один із тих, хто керував "тітушками", відпустив Іваненка.

"Він виходив з намету, спілкувався з дружиною, ставив певні питання, потім повертався і знову виходив говорити з жінкою. Перевіряв, чи маю я стосунок до Майдану", – розповідає потерпілий.

Окрім цього епізоду, підозрюваним інкримінують ще два – закидання вибухівкою барикад на вулиці Прорізній та вбивство журналіста В'ячеслава Веремія 18 лютого 2014 року. Прокурори кажуть, що в Чемеса, на відміну від Крисіна, є пом'якшувальні обставини.

"Саме Чемес – це та особа, яка сприяє слідству і розкриттю інших злочинів, а Крисін сприяє слідству? Крисін не сприяє, тому ми й не зазначали цю обставину як пом'якшувальну в обвинувальному акті", – пояснює прокурор ГПУ Володимир Приходько.

Розглядати обвинувальний акт двоє присутніх адвокатів Крисіна не готові, бо його не читали, адже підписали угоду з підозрюваним лише 5 березня. А третій захисник, який брав участь у досудовому розслідуванні, перебуває у відрядженні в Луганській області.

"Суд може надати нам належний час для того, щоб ознайомитися і з обвинувальним актом, і з матеріалами кримінального провадження", - каже адвокат Юрія Крисіна Тетяна Гнатюк.

Чекати не хочуть ані прокурори, ані потерпілі.

"Прошу дати їм по заслугах. Я вже сил не маю це відтягувати. Чотири роки я вже не живу, я просто існую", – каже мати В'ячеслава Веремія Катерина.

Утім, суддя відкладає засідання на 15 березня. Сергій Чемес під вартою повертається назад до СІЗО, де перебуває вже понад рік, а от на Юрія Крисіна під судом чекали кілька десятків націоналістів.

Активісти вирішили контролювати судові процеси "тітушковода" після того, як суд присудив Крисіну чотири роки умовно за співучасть у нападі на Веремія. Спершу його провідали у дитячому відділенні столичного Центру серця, де він начебто лікувався. Принесли апельсини й облили зеленкою.

А коли 1 березня Крисін не з'явився на апеляцію у справі, завітали під стіни його приватного будинку. Активісти кажуть: підозрюваний їм погрожував.

"Він говорив, що когось машина зіб'є, хтось отруїться, у когось тромб розірветься. Тобто він прямо натякав на те, що всі загинуть за те, що ходять на протести й привертають увагу до його справи. Ця людина не може зараз так просто гуляти у суспільстві й погрожувати", – наголошує активіст Євген Карась.

Підозрюваний своєю чергою каже: "Я лише подзвонив та попрохав, аби з-під мого будинку прибрали людей. У будинку були двоє маленьких дітей, вони налякалися. Якби на ваш дім напали, ви би що робили? Я нікого не вбивав".

Півтори години після закінчення засідання Крисін не виходив із приміщення суду, але активісти таки його дочекались і влаштували йому "коридор ганьби".

Леся Головата, Андрій Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перемир'я від окупанта: активно "працюють" ворожі міномети, поранено бійця АТО
Наступний матеріал
SpaceX запустила рекордний 6-тонний супутник зв'язку Hispasat – відео