Військові РФ, ілюстративне фото
Військові РФ, ілюстративне фото sprotyv.info

Експерт: Світ зараз шукає можливості діалогу з Москвою

Росія – це наша проблема, а не проблема світу, наголошує Микола Капітоненко

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" експерт міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко розповів, чому застосування проти Росії санкцій безрезультатне.

"Світ звик до санкційного режиму, і Росія до нього звикла, і Європейський Сою в цілому. Справа в тому, що чотири роки мали переконати нас у тому, що санкції – це інструмент, за допомогою якого не вдасться змусити Росію піти з Донбасу…

Історія застосування санкцій переконливо свідчить, що санкції дуже рідко призводять до зміни поведінки країни, проти якої вони вводяться. Особливо, якщо це велика країна, і особливо – якщо це авторитарна країна. Тому сподівання, пов’язані із санкціями, із самого початку були в нас завищеними, і вони такими залишаються просто тому, що в нас немає інших інструментів на позицію Росії і немає про що говорити", - констатує експерт.

Водночас, він наголошує, що російська агресія не є проблемою світу.

"Світу не потрібно впливати на Росію. Нам потрібно змінювати їхню поведінку. Росія – це наша проблема, а не проблема світу. Світ зараз саме шукає можливості діалогу з Москвою; використання Москви для розв’язання власних проблем, власних завдань у різних регіонах; реалізації якихось прагматичних проектів. Нам нарешті треба зрозуміти, що Росія – це наша проблема, а не європейська, американська, китайська чи якась інша", - наголошує Капітоненко.

Він зазначає, що для розв’язання цієї проблеми санкції – не дуже ефективний інструмент. Вони лише свідчать про дипломатичну підтримку та засудження світом політики Росії.

"Але чекати від цих санкцій якогось дива, переоцінювати їхню роль або вважати це нашою перемогою я би не став", - каже співрозмовник.

Він також пригадує випадки Ірану та Північної Кореї, коли санкції не спрацювали. А от стосовно Іраку спрацювала інша тактика.

"Коли Ірак напав на Кувейт наприкінці "холодної війни", тоді спрацювала військова операція. Військова сила, яка зупиняє агресора чи державу, яка порушила якісь норми чи створює якусь загрозу. Неодноразово вона застосовувалася, але Росія – не той випадок. Проти Росії застосовувати військову силу просто нема кому", - визнає експерт.

Він підсумовує:

"Тому і є ситуація сьогоднішня настільки складною, що військові засоби однозначно виносяться за дужки і не працюють, а серед мирних засобів міжнародним співтовариством не розроблено якогось адекватного набору інструментів, крім різного роду бойкотів, напівізоляцій (які також до Росії застосовувалися), санкцій. Інших інструментів немає".

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Звірине нашестя" на Донеччині: що жене диких звірів до людських осель
Наступний матеріал
У США є 12 органів розвідки – фахівець розповів, що в Україні
Loading...