5 канал

"П'ятиденна війна": що відбувається у 9-ту річницю нападу Росії на Грузію

У різних куточках Грузії люди несуть квіти до монументів загиблих за незалежність та єдність країни 2008 року

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року. Саме цього року російські літаки атакували позиції біля міст Цхінвалі та Горі. До регіону підтягнулися й сухопутні війська. 

Тисячі людей були змушені залишити свої домівки. Внаслідок агресії країна втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією.

У різних куточках Грузії люди несуть квіти до монументів загиблих за незалежність та єдність країни 2008 року. На урядових будівлях у Тбілісі та Кутаїсі одночасно приспустили державні прапори. Люди згадують, як на їхні будинки посипалися російські ракети і бомби. За п'ять днів війни загинули понад 400 людей. Більше половини з них мирні мешканці.

"Це день скорботи за нашими рідними, але, водночас, це день гордості, тому що наші рідні віддали своє життя за свободу і незалежність Грузії", – кажуть учасники жалобних заходів.

Росія атакувала кордони Грузії нібито для захисту російських громадян. Війська окупували велику частину Західної Грузії і наблизилися до Тбілісі на відстань 30 кілометрів. Лише після втручання міжнародної спільноти російські солдати відступили до Абхазії та Цхінвальского району.

"Від 2008 року Росія намагається змінити кордони. Росія діє несправедливо, використовує силу. Ми – громадяни міжнародної спільноти не визнаємо зміни кордонів, не визнаємо силу автоматів Калашникова. Територіальна цілісність Грузії має бути збережена, і в цьому наша сила", – наголосив Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

За кілька тижнів Москва визнала окуповані території Абхазії та Південної Осетії незалежними державами, призначивши там підконтрольне Кремлю керівництво. 30 тисяч людей змушені були залишити свої домівки і стали біженцями.

Дотепер приблизно 20% Грузії залишаються під російською окупацією. На цих територіях Росія розквартирувала 10 тисяч своїх військових.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Яєчний скандал" у Європі набирає обертів: токсичні продукти могли потрапити до 7 країн
Наступний матеріал
Муженко розповів, кого призвуть першими у разі загострення ситуації на Донбасі
Loading...