1.wdr.de

"Яєчний скандал" у Європі набирає обертів: токсичні продукти могли потрапити до 7 країн

З магазинів і складів вже були відкликані мільйони яєць

"Яєчний скандал" набирає обертів у Європі. Йдеться про яйця, отруєні токсичною речовиною на фермах Нідерландів. Європейська комісія попередила вже сім країн про те, що в їхніх магазинах можуть продаватися яйця із небезпечним вмістом, передає Politico.

Як зазначила речниця Єврокомісії Анна-Каїса Ітконен, інші країни ЄС про загрозу попередили Нідерланди, Бельгія та Німеччина – через Систему оповіщення про безпеку харчових продуктів Європейського Союзу. Попередження отримали Велика Британія, Франція, Швеція, а також Швейцарія. У Брюсселі наголосили, що це лише запобіжний захід, але ймовірну загрозу треба перевірити. Отруйний продукт із Нідерландів раніше виявили у Німеччині та Бельгії.

Наприкінці липня у яйцях із голландських ферм виявили речовину фіпроніл. Його використовують у інсектицидах – засобах для боротьби із комахами. У великих дозах він є небезпечним для людини. Як саме хімікат потрапив на птахоферми – буде встановлювати слідство. З магазинів і складів були відкликані мільйони яєць. А на фермах Нідерландів, найімовірніше, будуть знищувати кілька мільйонів курей. Про це вже заявили у фермерській асоціації країни.

Нагадаємо, у Бельгії визнали, що знали про можливі проблеми із забрудненням пестицидом ще з початку червня.

Вояж до столиці: як на Київщину ціла баржа кавунів дісталась – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У ДПСУ розповіли, що робитимуть в разі спроби Саакашвілі повернутися в Україну
Наступний матеріал
"П'ятиденна війна": що відбувається у 9-ту річницю нападу Росії на Грузію